W tym szczególnym i ważnym dniu ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, w  święto wszystkich kapłanów, stając w obliczu Wielkiej Tajemnicy Waszego powołania i wybrania  przez Chrystusa – Najwyższego Pasterza, pragniemy podziękować Chrystusowi za dar Waszego  kapłaństwa, za Waszą codzienną posługę kapłańską. Dziękujemy za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymujemy. Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność, serdeczność, życzliwość, otwartość, uśmiech, gotowość i poświęcony czas.

Życzymy, aby towarzyszyła Wam ciągle bliskość tego, który Was powołał i któremu oddajecie swe  życie. Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze błogosławi w Waszym kapłańskim powołaniu, niech będzie źródłem Waszej radości i spełnienia.

Dlatego dzisiaj prosimy za Wami:
Obdarz Ich, Panie, swymi łaskami.
I na kapłańskiej, niełatwej drodze
Błogosław Panie Ich pracy co dzień.
ks. Jan Twardowski