Dożynki to czas wdzięczności Panu Bogu za plony i pracę rolników. Wszystko na co rolnik pracuje cały rok, a z czego my następnie korzystamy, przygotowując posiłki, jest nie tylko dziełem pracy człowieka, ale przede wszystkim błogosławieństwem Boga. Wszyscy mamy powód do wdzięczności, także mieszkańcy miast, ponieważ chleb można znaleźć także na stołach ich domów.

W naszej parafii Święto Plonów, czyli parafialne Dożynki obchodziliśmy w niedzielę 20 sierpnia. W przeżycie tych uroczystości włączyło się aktywnie Koło Gospodyń Wiejskich „Izdebczanka”, a także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach. Wybrano także Starostę i Starościnę tegorocznych dożynek, którzy reprezentowali Gospodarzy naszej miejscowości. Parafianie przygotowali piękny wieniec dożynkowy w kształcie granic terytorialnych naszego państwa – Polski z motywem różańcowym, eucharystycznym oraz sylwetką św. Jana Pawła II. Parafianie zorganizowali także uroczystą oprawę całej Mszy świętej, za co jesteśmy jako Parafia bardzo wdzięczni.

Dowodem na obfitość plonów tegorocznych zbiorów były przyniesione warzywa, owoce i miód, a także kłosy zbóż, które wybrane jako pierwsze i najlepsze zostały przyniesione w „Gospodarza dom”, by nam Bóg błogosławił i cieszył się razem z nami tym, co we współpracy z nim udało się wyhodować na naszej ziemi.

Po zakończonej uroczystości każdy obecny na Mszy świętej dziękczynnej za zbiory został poczęstowany kawałkiem chleba, upieczonego z tegorocznej mąki.

Przedstawiciele Parafian z naszej miejscowości wzięli także udział w 40. Dożynkach Archidiecezji Przemyskiej zorganizowanych w Soninie 27 sierpnia br.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

.