Zapytanie ofertowe
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2023/24
logo galeria
Program duszpasterski 2022/23
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas na rekolekcje, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. W sobotę 5.03. rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje. Będzie je głosił ks. prałat Aleksander Burdzy – proboszcz w Przemyślu-Kazanowie.

Warto zarezerwować sobie czas na modlitwę i wysłuchanie nauk rekolekcyjnych. Do ważności rekolekcji i uzyskania odpustu zupełnego wymagane jest uczestnictwo w takich ćwiczeniach przez 3 dni. Skorzystajmy z tego czasu dla wzmocnienia naszej wiary i zachęćmy naszych najbliższych do udziału w tegorocznych rekolekcjach parafialnych.

W czasie rekolekcji wielkopostnych warto także przeczytać coś, co pomoże inaczej myśleć, zobaczyć bliźniego i z nim się pojednać.  Same zaś rekolekcje mają dodać sił, odwagi, otuchy i nadziei, aby pójść pod krzyż i zobaczyć Ukrzyżowanego. Żeby mieć odwagę podnieść oczy, zapłakać i zapytać: Panie, czy Ty mi jeszcze raz przebaczysz? Czy przygarniesz mnie ponownie do swego serca?  Odpowiedź usłyszymy na pewno… Zobaczymy ją w oczach i rozpiętych ramionach Chrystusa, w przebitym sercu Jezusa i dojdziemy do wniosku: To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech, moje słabości, namiętności, moja niewierność, moja zdrada i oddalenie…

Wtedy, gdy poprawnie odczytamy odpowiedź płynącą z krzyża, podejmiemy skruchę i wolę poprawy. Zobaczymy, że inny jest świat, inna rzeczywistość, inni będą ludzie. Podczas rekolekcji wielkopostnych trzeba „załatwić” wiele spraw nie tylko z Bogiem, ale i ze współmałżonkiem, z rodzicami, z dziećmi i bliźnimi. Rekolekcje są po to, aby wyprostować to wszystko, inaczej zmarnujemy dni, które zostały nam dane na uleczenie duszy.

Julian Tuwim
Chrystusie…

Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie.

Jeszcze tak strasznie zapłaczę,
Że przez łzy Ciebie zobaczę,
Chrystusie…
I z taką wielką żałobą
Będę się żalił przed Tobą,
Chrystusie,

Że  duch mój przed Tobą klęknie
I wtedy serce mi pęknie,
Chrystusie…

http://www.katolik.pl/czy-pojde-na-rekolekcje-wielkopostne-,1165,416,cz.html