W 3. Niedzielę po Wielkanocy w całej Polsce od 7. już lat zorganizowano Narodowe Czytanie Biblii. Do tej akcji w tym roku dołączyliśmy się jako parafia.

Zarówno myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22), jak i hasło Tygodnia Biblijnego: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, zachęcają do zgłębiania tajemnicy Kościoła, nawiązując do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

W naszej parafii przed sumą przedstawiciele różnych grup i stanów, młodsi i starsi przystąpili do wspólnego czytania wybranych fragmentów Ewangelii św. Jana nawiązujących do Kościoła. Słuchający mogli odkryć i pogłębić swoją wiedzę na temat Kościoła.

Mamy świadomość iż z jednej strony takie inicjatywy trwają krótko i można pytać, czy jest sens w jednym dniu dla pół godziny organizować jakąś akcję? Czy będą z tego jakieś owoce, czy w jakiś sposób to się komuś przyda? W życiu duchowym nie zawsze widzimy efekty od razu, to prawda, ale słowo Boże, jak samo zresztą mówi kiełkuje w człowieku i ten człowiek sam nawet nie wie, kiedy ono w nim tak urosło. Być może, że Pan Bóg kiedyś da poznać i ucieszyć się widocznymi efektami.

Nie mniej jednak trzeba nam wciąż budzić w sobie świadomość i pokazywać, gdzie jest źródło naszej wiary. A jest nim Biblia i zapisane w niej słowo Boże, które tę wiarę nieustannie budzi i ją umacnia.

Dziękujemy tegorocznym lektorom za trud znalezienia czasu dla słowa Bożego i odwagę do tego, by odczytać je dla pożytku wiernych, którzy zgromadzili się w kościele.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.