Pod hasłem „Kochająca matka zawsze trzeźwa” przebiegać będzie rozpoczynający się dziś 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”.

Bp Tadeusz Bronakowski Delegat Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości zwraca uwagę, że nadużywanie alkoholu przez kobiety staje się coraz większym problemem społecznym. „Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu Kościół w Polsce rozpoczyna niedzielą przed Popielcem, aby włączyć wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także by wyprosić łaski nawrócenia dla grzeszników” – czytamy w specjalnym opracowaniu Zespołu KEP ds. apostolstwa trzeźwości. Modlitwy w intencji trzeźwości rozpoczynają się zwyczajowo w ostatnią niedzielę karnawału. Jest to nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Dobrym postanowieniom sprzyja czas Wielkiego Postu, który rozpoczyna Środa Popielcowa.

Zachęcamy do podejmowania abstynencji, modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny, a także do włączenia się w działalność Parafialnego Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Iskierka Nadziei”.

Rola Matki w Rodzinie