Aby dojrzeć, trzeba dojrzewać. Nic odkrywczego. Jak rośliny i zwierzęta podobnie i człowiek dojrzewa. Człowiek, nie tylko ciało, cały człowiek, wraz z duszą. Na rozwój naszej duszy wpływa formacja i modlitwa. Rodzice przynosząc nas do chrztu, zobowiązują się wychować nas w wierze, a potem posyłają na katechezę, by uzupełnić konieczną wiedzę religijną. Gdy już jesteśmy na etapie, kiedy sami zaczynamy o sobie decydować, podejmujemy tę decyzję, czy chcemy wzrastać w wierze katolickiej, czy też nie jesteśmy na to gotowi. Takim momentem przełomowym jest przyjęcie bierzmowania. Żeby go dobrze przyjąć formujemy się przez trzy lata podczas spotkań w parafii, a bezpośrednio poprzez udział w rekolekcjach. Tegoroczne rekolekcje przed bierzmowaniem nasza młodzież z 8 klasy przeżywała w Zboiskach koło Sanoka. Prowadził je tamtejszy Dyrektor Ośrodka ks. Tomasz Stec. Ubogacające wykłady, warsztaty, kazania i prace w grupach miały nas zebrać we wspólnotę i umocnić naszą wiarę a także dodać odwagi w kroczeniu za Chrystusem. Dziękujemy za ten wspólny czas nauki, modlitwy, rekreacji. Dziękujemy za ten czas dojrzewania, które zaowocowało przyjęciem sakramentu dojrzałości.

20 maja 2023 r. w naszej izdebskiej parafii bp Stanisław Jamrozek udzielił 26. młodym sakramentu bierzmowania. Jak będzie ta wiara na co dzień wyglądać – zależy przede wszystkim od samych bierzmowanych, którym gratulujemy i życzymy licznych owoców Ducha Świętego i wiary.

Sakrament Bierzmowania jest niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu człowieka wierzącego. Obok chrztu i Eucharystii należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Jest to Sakrament, w którym Duch Święty umacnia człowieka, udzielając mu siedmiorakich darów, mających pomóc młodemu człowiekowi w mężnym wyznawaniu swojej wiary i postępowaniu według jej zasad.

Bierzmowanie jest zatem owocnym spotkaniem z Chrystusem, który umacnia człowieka w ważnym momencie życia, jakim jest jego wszechstronne dojrzewanie i wkraczanie w dorosłość.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.