Wrzesień ma taki jeden szczególny dzień, o którym powinni pamiętać najmłodsi i nasza młodzież, a może raczej Rodzice powinni o tym dniu pamiętać, żeby przypominać o nim swoim pociechom? I wcale nie jest to pierwszy dzień szkoły. O nim wcale nie trzeba przypominać, no chyba, że tak jak w tym roku zostanie on przeniesiony. W połowie września obchodzimy radosne święto św. Stanisława Kostki, który jest nie tylko patronem Polski, ale właśnie także dzieci i młodzieży.

Święto patronalne dzieci i młodzieży rozpoczęło uroczyście całoroczną pracę formacyjną wszystkich grup parafialnych, a także przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych. Po spotkaniach organizacyjnych potrzebujemy przecież także spotkania z Bogiem, Którego prosiliśmy, by rozlał w naszych sercach swoją miłość i pokój.

W naszej parafii 18.09.2023 r. postanowiliśmy świętować bardzo uroczyście. Dzieci i młodzież naszej podstawówki przygotowała oprawę Mszy świętej, po której odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie modlitwy przed Panem Jezusem, młodzież przypomniała wszystkim obecnym o wyjątkowym i dojrzałym życiu św. Stanisława, choć urodzonego w 1550 r. to jednak bardzo znanego do dziś i zachwycającego swoimi życiowymi wyborami. To święty odważny, który nie bał się słuchać bardziej Boga niż ludzi. W wyborze swojego powołania przeciwstawił się nawet Rodzicom, bo słyszał głos Boga, który go woła. Nie mógł udawać, że nie słyszy, że jest obojętny, skoro go woła ktoś Najważniejszy… Jego życiorys pomógł nam zbliżyć się do Pana Jezusa, Który cały czas był z nami obecny w Eucharystii, a to przecież Eucharystię tak bardzo kochał św. Stanisław. Odznaczał się również wielkim oddaniem wobec Maryi.

Po skończonej Mszy świętej i nabożeństwie dzieci przyjęły indywidualne błogosławieństwo, które ma ich umocnić w najbliższym  czasie do jeszcze wytrwalszej współpracy z Panem Bogiem w rozwoju swojego życia i religijności.