Od 22 do 25 marca br. w naszej parafii ma miejsce Renowacja Misji świętych. Zbiegła się ona w czasie z okresem Wielkiego Postu i przygotowaniem do odpustu Zwiastowania Pańskiego.

Świętując przed rokiem jubileusz 420-lecia parafii, przeżywaliśmy Misje święte. Był to niezwykły czas łaski Bożej, przemiany serc i pogłębienia życia duchowego. W wielowiekowym doświadczeniu Kościoła istnieje praktyka Renowacji Misji świętych, które odbywają się po upływie jednego roku. Renowacja – to odnowienie. Jak wszystko, co nas otacza wymaga nieustannej troski i odnawiania, tak też jest i z życiem duchowym człowieka. Ono również domaga się troski i pielęgnacji. Misje i ich renowacja to niezwykle ważne etapy w historii i rozwoju każdej świątyni oraz w formacji duchowej wspólnoty parafialnej. To czas powrotu do wolności od grzechu i zła, do źródła jakim jest Chrystus. To również okazja do potwierdzenia raz już dokonanego wyboru trwania w wierze. Podobnie jak rok wcześniej przewodnikiem misyjnym jest ks. prałat Józef Niżnik.

Gorąco zapraszamy do udziału w Renowacji Misji świętych. Przyjmijmy zaproszenie Jezusa i Jego Matki. Przyjdźmy do „źródła łaski”, aby doświadczyć, że Bóg naprawdę nas kocha i pragnie naszego szczęścia.