Są takie dni w Wielkim Poście, w których przerywamy nieco pokutny charakter i surowy post. Są to wszystkie niedziele, jako że są one pamiątką Zmartwychwstania. Do dni takich zaliczamy również dwie ważne uroczystości upamiętniające św. Józefa, Oblubieńca NMP i Zwiastowanie Pańskie. Ta druga uroczystość ma dla naszej parafii istotne znaczenie, ponieważ jest to dzień parafialnego odpustu.

Dzień odpustu w naszej parafii został uczczony poprzez świąteczny porządek Mszy świętych. Główne uroczystości wraz z procesją (na którą kapryśna pogoda marcowa w tym roku nam pozwoliła), odbyły się podczas sumy sprawowanej o godz. 1100.

Cieszymy się tym dniem parafialnego święta tym bardziej, że w tym roku przewodniczył im ks. Robert Blama – wikariusz parafii pw. św. Anny w Dydni, który jest naszym Rodakiem. Wygłosił do nas okolicznościowe słowo, podkreślając, że życie jest pięknym darem od Boga i ma wielką wartość. Zwrócił uwagę na to, że Jezus chce i do nas przychodzić w różnych okolicznościach życia.

Dzień odpustu zgromadził także licznie kapłanów z dekanatu, którzy wspólnie z nami chcieli świętować ten ważny dla nas dzień.

Niech dzień uroczystości odpustowej będzie dla nas wszystkich radosnym świętem cieszenia się wspólnotą naszego Kościoła, w którego działania, zwłaszcza w czasie religijnego kryzysu na świecie powinniśmy się co raz bardziej angażować, by poczuć wartość bycia razem w radosnych i trudnych chwilach.

Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii.