W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca 2023 r., w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu bp Krzysztof Chudzio przewodniczył Eucharystii z obrzędem błogosławieństwa nowych ceremoniarzy, lektorów, ministrantów światła i ministrantów ołtarza. Był to także dzień pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

W okolicznościowej homilii biskup zwrócił szczególną uwagę na dwa słowa: Eucharystia i służba, które są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Podkreślał, że dzisiaj towarzyszy nam duma, wdzięczność, ale też wielkiego niebezpieczeństwo, żeby nie sprzeniewierzyć  się tej Tajemnicy, żeby nie zagubić tej bliskości z Panem.

Po Eucharystii wszyscy uczestnicy wydarzenia spotkali się na drugiej części uroczystości w murach Wyższego Seminarium Duchownego. Tam bp Krzysztof Chudzio wręczył nowym ceremoniarzom, lektorom oraz ministrantom światła i ołtarza pamiątkowe dyplomy.

Niezmiernie się cieszymy, że wśród wyróżnionych ministrantów znalazł się również Dawid Kocyła, uczeń klasy VIII, nasz parafianin. Dawid otrzymał pamiątkowy dyplom i okolicznościową nagrodę. Został odznaczony tytułem: „Ministrant Roku 2022/2023” dla parafii Izdebki.

Niech to wyróżnienie Dawida będzie mobilizacją dla pozostałych ministrantów i zachętą do tego, by służyć Jezusowi przy ołtarzu, nie byle jak, ale sumiennie i gorliwie.