Okres paschalny, po Wielkiej Nocy, jest także ważnym czasem wspominania zmarłych. Wówczas na cmentarzach, podobnie jak z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego pojawiają się świeże kwiaty czy większa ilość zniczy

Na cmentarz ruszają wtedy uroczyste procesje, odbywają się nabożeństwa. Pamięć oddawana wtedy zmarłym jest nawiązaniem do zmartwychwstania Chrystusa.

Wielkanocne wspominanie zmarłych nie ma charakteru żałobnego, ale raczej jest w nim element nadziei, a więc oczekiwania, że tak, jak zmartwychwstał Chrystus, który jest Panem i Zbawicielem dla chrześcijan, że również oni będą uczestniczyć w zmartwychwstaniu; ci którzy zmarli i ci którzy czekają na moment przejścia z życia do śmierci.

W 3. Niedzielę Wielkanocną w naszej parafii popołudniowa Msza święta o godz. 1500 odbyła się na parafialnym cmentarzu, przy ołtarzu polowym kaplicy grobowej.

Zgromadzeni wspólnie modliliśmy się o życie wieczne dla naszych Kochanych zmarłych, zwłaszcza za spoczywających na naszym miejscowym cmentarzu w Izdebkach.

Po Mszy świętej wyruszyliśmy w wielkanocnej procesji i przy pięciu stacjach polecaliśmy zmarłych. Odmówiliśmy wspólnie chwalebną część Różańca Świętego i wyśpiewaliśmy wielkanocne pieśni z radośnie brzmiącym: „Alleluja”.