1. Dziś i w każdą niedzielę maja po południu nabożeństwo majowe o godz. 1430. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe o godz. 1730.

2. W tym tygodniu przeżywamy: od poniedziałku do środy: Krzyżowe Dni Modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, w poniedziałek (06.05.) święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę (08.05.) uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski (jest to dzień imienin bpa Stanisława Jamrozka – pamiętamy o nim w modlitwie).

3.  Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętej
w dzień powszedni
w Rudawcu ze względu na prowadzone prace remontowe.

4. W piątek (10.05.) rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W najbliższą niedzielę (12.05.) przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu w Głuchowie i Lubatowej przyjmie 4 alumnów. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń I stopnia. W naszej parafii podczas sumy uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych w piątek od godz. 1630.

6. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Niepokalanego Serca NMP.

8. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (07.05.): Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej,

- w środę (08.05.): członków Akcji Katolickiej.

9. Zapowiedzi przedślubne:

- Marcin Kustra z Łubna i Andżelika Mistecka, nasza parafianka – zapowiedź I

- Błażej Bartkowski z Falejówki i Ewelina Świder, nasza parafianka – zapowiedź I

- Sebastian Andrzej Bobola, nasz parafianin i Aleksandra Czopor z Dydni – zapowiedź II.

Ogłoszenie społeczne:

• Sołtys wsi informuje, że inkaso II raty podatku i opłaty śmieciowej odbierane będą w biurze sołtysa od 06.05. do 15.05.2024 r. od godz. 800 do 1200, dodatkowo po południu w każdy wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1800. Ponadto 11.05. (sobota) u p. Józefa Fal od godz. 800 do 900; zaś u p. Krzysztofa Szerszenia od godz. 915 do 1200. Będzie także można złożyć ofiarę na utrzymanie cmentarza i kaplicy.

10. Miłością, którą obdarzył nas Bóg w dziele zbawienia swojego Syna dzielmy się na co dzień. Niech ona wypełnia wszystkie nasze czyny i dzieła, które wykonujemy na tym świecie. Rodzinnej niedzieli i spokojnego tygodnia pracy.