1. Dziś po południu Nieszpory wielkanocne o godz. 1430. Ofiarujemy je za wszystkich powołanych z naszej parafii
i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (29.04.) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, w środę (01.05.) wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, w czwartek (02.05.) wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (w tym dniu przypada również rocznica biskupich święceń bpa Krzysztofa Chudzio – módlmy się za niego), w piątek (03.05.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), w sobotę (04.05.) wspomnienie św. Floriana, męczennika.

3.  Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W piątek ze względu na uroczystość obowiązkową Msze święte będą odprawiane o godz. 800 i 1400. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1700
i w piątek o godz. 1100
.

4. Od środy (01.05.) rozpoczynamy nabożeństwa majowe, podczas których będziemy wspólnie modlić się przez przyczynę Matki Bożej, śpiewając litanię loretańską. W kościele nabożeństwo majowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie do czwartku o godz. 1730, w piątek po Mszy świętej o godz. 800, i przed popołudniową Mszą świętą o godz. 1330, w sobotę po Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 1430. Dzieci zachęcamy do zbierania obrazków. Prosimy, aby podtrzymywać także wspólny, rodziny i sąsiedzki śpiew przy okolicznych kapliczkach. Chorych zachęcamy do łączności w tej modlitwie w swoich domach.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca wraz ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź święta w ciągu tygodnia i w czwartek od godz. 1700. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy
w sobotę w godzinach porannych.

6. W piątek (03.05.) w kościele filialnym będziemy przeżywać uroczystość tytułu kościoła własnego. Z tej racji uroczysta suma w Rudawcu o godz. 1100.

7. W sobotę (04.05.) rozpoczynamy także cykl nabożeństw fatimskich, które trwają od maja do października. Zapraszamy więc najpierw na Mszę świętą o godz. 1800, różaniec fatimski i procesję do groty, podczas której odśpiewamy majówkę.

8. Najbliższa niedziela jest pierwszą miesiąca. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Królowej Polski.

9. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 561 do 580. Serdeczne podziękowanie za ofiary inwestycyjne.

10. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (30.04.): Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

11. Zapowiedzi przedślubne:

- Sebastian Andrzej Bobola, nasz parafianin i Aleksandra Czopor z Dydni – zapowiedź I.

Ogłoszenie społeczne:

W całym powiecie brzozowskim wszystkie ośrodki zdrowia w tym tygodniu będą zamknięte.

12. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Krzysztofę Fil i śp. Stanisława Gwizdałę. Dobry Jezu,
a nasz Panie…

13. W życiu mamy obfitować w dobre czyny. Są one efektem naszej relacji z Jezusem i pracy nad sobą. Trzeba nam zakorzenić się w Jezusie i trwać w Nim, by wydawać dobre owoce. Nie ustawajmy w gorliwości i o nią prośmy. Dobrego wypoczynku majowego dla Was wszystkich.