1. Dziś po południu nabożeństwo majowe o godz. 1430. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe o godz. 1730.

2. W tym tygodniu przeżywamy: w środę (29.05.) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek (30.05.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek (31.05.) święto Nawiedzenia NMP, w sobotę (01.06.) wspomnienie św. Justyna.

3. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W czwartek w porządku niedzielnym. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna ulicami wsi. Po południu wystawienia już nie będzie, tylko Msza święta o godz. 1500. W Rudawcu Msze święte: we wtorek o godz. 1700 (po niej nabożeństwo majowe), w czwartek o godz. 800 (z procesją eucharystyczną).

4. W Boże Ciało i przez cały tydzień zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach: chłopców do dzwonienia dzwonkami, a dziewczęta do sypania kwiatków. Procesja  jest znakiem tego, że wierzymy w Jezusa Chrystusa, obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Za pobożny udział w niej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do udziału w uroczystości zapraszamy naszych strażaków. Prosimy, aby na procesję zabrać obrazy figury, chorągwie. Zapraszamy także nowe 4-osobowe grupy osób do niesienia obrazów, czy figur.

5. Od piątku (31.05.) do następnego czwartku (06.06.) będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Przez cały tydzień o godz. 1730 w ramach nabożeństwa majowego, a od soboty czerwcowego, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami, młodzież i dorosłych do niesienia obrazów, a mężczyzn do niesienia baldachimu. Przy ołtarzu Miłosierdzia znajduje się kosz na kwiaty. Prosimy wszystkich was o przynoszenie ze swoich ogrodów kwiatów do tego kosza.

6. W I sobotę miesiąca czerwca wyjątkowo nabożeństwo fatimskie splata się z eucharystyczną procesją oktawy Bożego Ciała. W tym dniu gromadzimy się na Mszy świętej o godz. 1800, następnie Różaniec i procesja eucharystyczna z figurą Matki Bożej do groty.

7. Metropolita Przemyski na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych, z której korzystający są zobowiązani do złożenia dobrowolnej ofiary na misje.

8. W związku z czwartkową uroczystością Bożego Ciała prosimy okolicznych mieszkańców o przygotowanie Liturgii Mszy świętej o godz. 1100.

9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w ten piątek (31.05.) w godzinach porannych.

10. Bóg zapłać za pełnienie dyżuru sprzątającego w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy mieszkańców numerów od 601 do 620. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne w minioną niedzielę. Za tydzień adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

11. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w czwartek przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Szkaplerznej a w niedzielę Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

12. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (28.05.): kandydatów na ministrantów.

- w środę (29.05.): dzieci z klasy III i IV, sypiące kwiaty na Boże Ciało.

13. Ministranci rozprowadzają dziś pobłogosławione róże i zbierają ofiary na wyjazd wakacyjny.

14. Zapowiedzi przedślubne:

- Damian Fal, nasz parafianin i Anna Pietryka z Przysietnicy, zapowiedź II,

- Dawid Fil i Anna Fal, nasi parafianie, zapowiedź II.

15. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Mieczysław Wojdanowski. Jego pogrzeb będzie w tym tygodniu. W jego intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenie Społeczne:

Zwyczajem lat poprzednich ogłaszamy zbiórkę sprzętu elektronicznego z przeznaczeniem na misje. Można go składać na parkingu nad kościołem do 07.06. (piątek).

16. Niech Trójjedyny Bóg, w którego imię zostaliśmy ochrzczeni umacnia nas swoim błogosławieństwem na każdy dzień życia.