1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice z życia Jezusa. Po południu Gorzkie żale o godz. 1430.

2. W poniedziałek (25.03.) o godz. 1930 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, następnie o godz. 2000 Msza święta a po niej Nocna Droga Krzyżowa w naszej miejscowości. Warto zabrać latarkę i swój własny ścienny krzyż. Ze względu na to, że jest to już Wielki Tydzień, w którym nie można obchodzić żadnych uroczystości nasz odpust Parafialny został przeniesiony na poniedziałek (08.04.) po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

3. W Wielki Wtorek (26.03.) wspomnienie św. Dobrego Łotra, patrona Archidiecezji.

4. Od czwartku wieczorem rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – serce i centrum roku liturgicznego. Tak poukładajmy czas, by uczestniczyć w tych najważniejszych dniach chrześcijanina w wieczornych liturgiach. Nie pozbawiajmy udziału we Mszach świętych dzieci i młodzieży, których jest co raz mniej.

5. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane: od poniedziałku do środy o godz. 700 i 1800, zaś w pozostałe dni nie będzie Mszy świętych porannych, a Liturgie odbywać się będą w następującym porządku:

- w Wielki Czwartek: o godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej

- w Wielki Piątek:  o godz. 1715 Droga krzyżowa, o godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej. Po Liturgii rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

- w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna: o godz. 1930 (pora nocna ze względu na charakter i przesłanie Liturgii Światła). Na tę Liturgię zabieramy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – mogą być to świece z chrztu, czy paschaliki wielkanocne. Pamiętajmy o zmianie czasu w nocy z 30.03 na 31.03. (z 2.00 na 3.00).

6. W Wielki Czwartek do południa w archidiecezji sprawowana jest tylko jedna Msza święta w Bazylice Archikatedralnej dla poświęcenia olejów świętych używanych przez cały rok do sakramentów. Podkreśla ona także istotny wymiar posługi kapłańskiej. Jest to także dzień Liturgicznej Służby Ołtarza.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania (09.04.) uroczysta Msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 600, następna Msza święta o godz. 930 a później suma o godz. 1100. W tym dniu i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie popołudniowych Mszy świętych. Jest to czas świętowania w rodzinach.

8. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do podjęcia adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie. Rozpoczęcie adoracji:

- w Wielki Czwartek: po Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz. 2200,

- w Wielki Piątek i Wielką Sobotę: od godz. 800 do godz. 2200.

Harmonogram adoracji według numerów i grup parafialnych umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Do pomocy i zaangażowania w uroczystości wielkanocne zapraszamy naszych strażaków i wszystkich chętnych do podjęcia posługi liturgicznej.

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zaś w Wielką Sobotę do postu się zachęca. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich po ukończeniu 14. Roku życia a post o dwóch posiłkach lekkich i jednym do syta osoby od 18 r. ż do 60 r. ż. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w ciągu dnia Kościół nie sprawuje Mszy świętej, natomiast nie jest to dzień pozbawiony Liturgii. Zachęca się, aby w tych dniach gromadzić się na wspólnej modlitwie brewiarzowej, stąd do takiej modlitwy zapraszamy. Są to tzw. Ciemne Jutrznie, które odbędą się w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 1000.

10. W Wielką Sobotę w ciągu dnia błogosławimy także pokarmy na stół wielkanocny. Obrzędy błogosławieństwa będą miały miejsce w kościele o godz. 1030, 1200 i 1400.

11. Porządek Liturgii w Wielkim Tygodniu w Rudawcu będzie wyglądał następująco: w Wielki Wtorek: Msza święta o godz. 1800; w Wielki Piątek: Droga krzyżowa o godz. 1530, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1600; w Wielką Sobotę: błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 1130; Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 1600; w Niedzielę Zmartwychwstania: Msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 930.

12. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 441 do 460 w Wielką Środę po Mszy świętej wieczornej, a w Wielką Sobotę rodziny od nr 461 do 480 po ostatnim błogosławieństwie pokarmów ok. godz. 1430. Bóg zapłać za ofiary składane w niedzielę inwestycyjną.

13.W tym tygodniu ministrantów zapraszamy na następujące spotkania:

- w Wielki Wtorek (26.04.) po Mszy świętej wieczornej,

- w Wielki Piątek (29.04.) o godz. 800,

- w Wielką Sobotę (30.04.) o godz. 800.

Bardzo prosimy Rodziców, by zmobilizować chłopców do uczestnictwa, gdyż Liturgie tych dni są trudne i wymagające przećwiczenia posługi.

14. Bóg zapłać za wykonane palmy wielkanocne, za wspólną rodzinną i grupową pracę wszystkim zaangażowanym. Dla każdego uczestnika konkursu zostały przewidziane dyplomy i drobne upominki.

15. Niech ten najważniejszy tydzień z życia Jezusa będzie także dla każdego z nas najważniejszy, inny i naprawdę wyjątkowy. Znajdźmy czas na refleksję i modlitwę dziękczynną za nasze zbawienie.