1. Dziś po sumie procesja eucharystyczna a po południu nabożeństwo czerwcowe o godz. 1430. W ciągu tygodnia nabożeństwa z Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 1730. W ramach tych nabożeństw przed mszą świętą będziemy przeżywać do czwartku włącznie oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Niech nie braknie chętnych do niesienia figur, baldachimu i sypania kwiatków, czy dzwonienia dzwonkami.

2. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek (03.06.) wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, w środę (05.06.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek (07.06.) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę (08.06.) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszami świętymi.

4. W czwartek (06.06.) zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek (07.06.) z racji uroczystości Najświętszego Serca Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 930 z dziękczynieniem w 25. rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Izdebkach imienia św. Jadwigi Królowej Polski. Zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msze święte będą odprawiane w czwartek i piątek o godz. 1600.

7. Bóg zapłać za pełnienie dyżuru sprzątającego w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy mieszkańców numerów od 621 do 640.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Różańcowej.

9. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (04.06.): kandydatów na ministrantów,

- w środę (05.06.): członków Akcji Katolickiej.

10. W dniu wczorajszym (02.06.) w bazylice archikatedralnej w Przemyślu wśród 76 nowych ceremoniarzy naszej archidiecezji znalazło się dwóch naszych parafian. Kacper Jedynak i Dawid Kocyła przyjęli błogosławieństwo ceremoniarza od abpa Józefa Michalika. Obrzęd błogosławieństwa był zwieńczeniem ich formacji, którą przeżywali podczas Szkoły Ceremoniarza w minionym roku formacyjnym. Od tego momentu ceremoniarze będą posługiwali w swoich parafiach jako ci, którzy pomagają duszpasterzom w organizacji służby liturgicznej i przeprowadzaniu nabożeństw. Kacper został dodatkowo wyróżniony jako Ministrant Roku 2024 i znalazł się pośród 26. ministrantów z całej archidiecezji. Gratulujemy rodzicom i chłopcom: zaangażowania, chęci i zdolności. I tu pojawia się wielki apel, by żaden rodzic nie bronił swojemu dziecku służyć przy ołtarzu. „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” – prosi i dziś Jezus.

11. Zapowiedzi przedślubne:

- Piotr Helon i Karina Przystarz, nasi parafianie, zapowiedź I,

- Dominik Laskoś z Humnisk i Marta Owsiana, nasza parafianka, zapowiedź I.

Ogłoszenie Społeczne:

Do piątku (07.06) na parkingu można złożyć elektro śmieci z przeznaczeniem na misje.

12. Niech każdy z nas w Sercu Bożym znajduje ukojenie dla swoich spraw i uczy się Bożej miłości. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia dla Was wszystkich.