Zapytanie ofertowe
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2023/24
logo galeria
Program duszpasterski 2022/23
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Dziś od 1400 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Eucharystyczna, zaś w Godzinie Miłosierdzia wspólnie odmówimy Koronkę, a po niej będzie Msza święta popołudniowa. Przypominamy, że za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy zyskują odpust w domu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego będzie można składać plansze z nabożeństwami wielkopostnymi, a dzieci zbierające do skarbonek jałmużnę wielkopostną od dzisiaj mogą też tam składać swoje skarbonki. Z racji Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek w najbliższą niedzielę będzie z przeznaczeniem na potrzeby Caritas.

3. W poniedziałek (08.04.) przeżywać będziemy nasz odpust parafialny, czcząc tajemnicę Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W ramach przygotowania duchowego do naszego odpustu zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wypełnione deklaracje dostępne na stoliku można składać do jutra włącznie przed wieczorną Eucharystią do koszyczka obok, tak by mogły zostać przyniesione w darach. Przyrzeczenie i modlitwę złożymy podczas wieczornej adoracji. O szczegółach tej 9-miesięcznej modlitwy za wybrane przez Boga nienarodzone dziecko można poczytać w internecie lub w gablocie.

4. Z racji odpustu parafialnego w dniu jutrzejszym (08.04.) zmianie ulegnie porządek Mszy świętych. Będą one odprawiane o godz.: 800, 1100 i 1800. Na Mszę świętą o godz. 1100 zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież oraz nauczycieli z naszej szkoły. Natomiast główna Msza święta odpustowa z procesją wokół kościoła i obrzędem wprowadzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów z Markowej odbędzie się o godz. 1800. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy nie będą musieli skorzystać z Mszy do południa. Organizacje parafialne, czy społeczne, OSP, młodzież, dzieci, Róże Różańcowe prosimy o zaangażowanie się w niesienie figur i feretronów. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. dr. Witold Burda – postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów, co tym bardziej niech nas zachęca do licznego uczestnictwa, by posłuchać o Ulmach od osoby, która dokładnie badała ich życiorys. Będzie można zakupić książki o bł. Ulmach a ofiara zostanie przeznaczona na powstający w Markowej Dom Rodziny Ulmów.

5. Msze święte w ciągu tygodnia od wtorku będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu nie będzie Mszy świętych w tygodniu ze względu na prace remontowe.

6. Najbliższa niedziela – III Niedziela Wielkanocy jest w Polsce obchodzona jako Niedziela Biblijna. Jest ona także VIII Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Zatem pół godziny przed sumą zapraszamy na wspólną lekturę słowa Bożego, do której zapraszamy przedstawicieli Parafian. Można się zgłosić w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę (14.04.) popołudniowa Msza święta o godz. 1500 będzie sprawowana w kaplicy na cmentarzu. Po niej procesja wielkanocna i modlitwy za zmarłych na cmentarzu.

8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 501 do 520.

9. Pokój, który przynosi Zmartwychwstały domaga się przyjęcia przez nas w sercach Jego łaski. Nie stawiajmy oporu Miłosiernemu Bogu, Który chce nam odpuszczać grzechy i obdarzać dobrem.