Najważniejszy tydzień w życiu chrześcijanina bo WIELKI rozpoczęliśmy celebracją głównej Mszy świętej w Niedzielę Palmową. Została ona poprzedzona błogosławieństwem gałązek palmowych i uroczystą procesją, która wyruszyła spod kaplicy do kościoła. Po wysłuchaniu Ewangelii, naśladując jerozolimskie rzesze wiernych, które niegdyś witały Chrystusa Króla, ze śpiewem HOSANNA na ustach i my udaliśmy się procesyjnie na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym podczas Mszy świętej.

Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Sama celebracja tej Niedzieli jest rozpięta między radosną procesją z palmami a czytaniem Męki Pańskiej – Ewangelii, którą zwykło się czytać z podziałem na role lub nawet wykonuje się ją śpiewając. W ten to sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego Ofiara na krzyżu są nierozerwalnie ze sobą związane. Palmy są symbolem odradzającego się życia.

W naszej parafii tę radość z wjazdu do Jerozolimy postanowiliśmy połączyć z Parafialnym Konkursem na Tradycyjną Palmę Wielkanocną. Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy całą parafię, tak organizacje, jak rodziny, czy pojedyncze osoby. Cieszymy się, że znalazły się takie grupy i osoby, nawet rodziny, które na tę inicjatywę odpowiedziały z wielkim zaangażowaniem, wykonując przepiękne palmy. Współorganizatorem Konkursu był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Podczas oceny prac Komisja Konkursowa wyłoniła samych zwycięzców, którzy zostali wyróżnieni pamiątkowym dyplomem i okolicznościowymi pamiątkami – nagrodami. Oto lista zwycięzców:

- Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Izdebkach,

- Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach.

- KLASA IV Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach,

- Klub Seniora w Izdebkach-Rudawcu,

- Laura Jedynak (kl. VI) i Kacper Jedynak (kl. VII),

- Dawid Boroń (kl. V),

- Nikola Opalińska (kl. I),

- Amelia Przeszło (kl. IV),

- Melania Kocyła (kl. VI) i Dawid Kocyła (kl. VIII),

- Miłosz i Kamil Wolanin (kl. V),

- Antonina Telega ( Oddział Przedszkolny),

- Oliwia Czubska (kl. VI), Dawid Czubski (kl. VII), Patryk Czubski (kl. V),

- Sebastian Przystasz (kl. I),

- Szymon Szerszeń (kl. V), Hanna Szerszeń, Wojciech Szerszeń (Oddział Przedszkolny),

- Marta Sochacka-Jarosz, Krszysztof Jarosz, Karol Jarosz (kl. VI) i Joanna Jarosz (kl. I),

- Julia Telega (kl. V),

- Maja Bednarz (kl. I),

- Eliza Kaszowska (kl. I),

- Aneta i Tomasz, Malwina i Marcel Gładysz

- Edyta Wojdanowska (kl. VIII), Julia Wojdanowska (kl. V), Zuzanna Wojdanowska (kl. III),

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.