Już od lat, a więc można powiedzieć – tradycją się stało, że w kapłański dzień Wielkiego Czwartku podczas Mszy Krzyżma w Przemyślu wraz z kapłanami w modlitwie łączą się ministranci z całej diecezji. Nic w tym dziwnego, przecież to oni od młodych lat wpatrują się w kapłańską pracę, służbę, misję.

Podczas Eucharystii w dniu 06.04.2023 r. zostały poświęcone oleje służące do sprawowania świętych namaszczeń: krzyżmo i olej chorych, a księża wobec swojego biskupa diecezjalnego odnowili przyrzeczenia kapłańskie.

Bezpośrednio po Mszy Świętej arcybiskup Adam Szal spotkał się z ministrantami i skierował do nich słowo pasterza. Ministrantów z naszej parafii reprezentowała kilkuosobowa delegacja wraz z księdzem opiekunem. Po słowie arcybiskupa wszyscy udaliśmy się na poczęstunek do seminarium duchownego, a później wyruszyliśmy na „podbój Przemyśla”. Podczas pielgrzymki spotkaliśmy słynnego księdza z TIK TOKA, z którym zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Ks. Sebastian Picur to bardzo sympatyczny i otwarty kapłan dlatego z radością zareagował na naszą propozycję wspólnej fotografii. Wspólne zdjęcie uczyniliśmy także przy grobie innego wspaniałego księdza, już nieżyjącego a będącego błogosławionym – Jana Balickiego. Jego grób znajduje się w katedrze. Był związany z Przemyślem. Wychowywał kleryków a także pomagał kobietom, które zostały pozbawione pomocy. To wielki przykład do naśladowania.

Po zakończonych uroczystościach wyruszyliśmy do naszej parafii – bo przecież trzeba się szykować do rozpoczęcia Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej już za parę chwil…