Jesienią zawsze zaczyna się szkoła, a w Kościele zaczyna się życie. Tymi słowami można sparafrazować znaną piosenkę zespołu T. Love w odniesieniu do rozpoczynającej się intensywnej pracy we wspólnocie wiary, jaką jest Kościół. Swój początek, a właściwie rozpoczęcie kontynuacji, tego co już trwa przeżywała wspólnota ministrantów i lektorów z naszej parafii. 21 września, czyli w czwartek, zainaugurowaliśmy rok formacji w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Był to dzień, w którym rozpaliliśmy grilla i wspólnie jedliśmy pieczone kiełbaski. Ot takie zwykłe, a niezwykłe spotkanie, żeby pobyć ze sobą, żeby się spotkać po wakacjach, może porozmawiać o tym co było, jeszcze bardziej się poznać, czy zacieśnić więzi, bo przecież gdzie my ministranci możemy to zrobić? W zakrystii panuje zupełna cisza, tylko szeptem porozumiewamy się i to tylko wtedy, kiedy jest potrzeba. Sposobnością do rozmowy, pytań i wymiany doświadczeń są zbiórki, czy właśnie takie rekreacyjne spotkania jak to minione.

Na spotkaniu planowaliśmy rok naszej pracy i formacji. Wymieniliśmy swoje spostrzeżenia, nowe pomysły, propozycje. Zaplanowaliśmy wyjazd – pielgrzymkę ministrancką, którą przy wsparciu różnych instytucji może uda się zorganizować. Swoją obecnością uradował nas Ksiądz Proboszcz, który wprowadził radosną atmosferę. Wspólnie ustaliliśmy dyżury ministranckie, dokonaliśmy aktualizacji listy, zobowiązaliśmy się do sumienności. Ksiądz Bartek przedstawił wydarzenia, w których na szczeblu archidiecezjalnym powinni brać udział ministranci. Rozmawialiśmy o ministranckich zjazdach, turniejach i kursach, organizowanych przez duszpasterstwo archidiecezjalne. Wszystko przed nami. Z wielkim entuzjazmem patrzymy naprzód a jest z nami Chrystus- Sługa, który dla nas umarł na krzyżu i jest nam, ministrantom przykładem tego, aby służyć – nie tylko księdzu, ale przede wszystkim Bogu i wspólnocie gromadzącego się na nabożeństwach Kościoła.

Do pomocy w naszej formacji i doskonalenia się prosiliśmy o pomoc świętych Piotra i Pawła – naszych patronów, a także opiekunów ministrantów – św. Dominika Savio, św. Stanisława Kostkę i św. Tarsycjusza.

Wszystkich chłopców, pragnących być ministrantami serdecznie zapraszamy do powiększenia i zasilenia naszej grupy. Jest ona dla wszystkich otwarta, dla młodszych i starszych. Służyć Bogu to wielki zaszczyt, ale także duża radość.