Miejscem XXII już Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2024 tradycyjnie będzie 30 maja rzeszowski Park Sybiraków. Rozpocznie się on o godz. 19.

Imponująca jest liczba artystów reprezentujących różne nurty muzyki, od chrześcijańskiej po world music, etno, folk i jazz, którzy będą animować zebranych do wspólnego śpiewu, modlitwy, tańca i oddawania czci Bogu. Nie da się wymienić wszystkich kilkudziesięciu nazwisk, wśród których są oczywiście członkowie muzykujących rodzin Cudzichów i Pospieszalskich. Warto wspomnieć o artystach, którzy po przerwie wracają na rzeszowski koncert, czyli o , raperze o. Stanie Fortunie z Harlemu w Nowym Jorku, i jazzowej wokalistce Beacie Bednarz. W Rzeszowie w tym roku wystąpi po raz pierwszy mieszkający w Polsce syryjski kompozytor dr Wassim Ibrahim (gra na lutni arabskiej). Będą też znakomici instrumentaliści perkusyjni, czyli dobrze zadomowieni w naszym kraju Syryjczyk Adeb Chamoun i Meksykanin Thomas Celis Sanchez, a także ceniona wokalistka Kasia Bogusz.

Nie zmienia się formuła wydarzenia. Wspólny śpiew, wspólna modlitwa i wspólne granie, żadnych solowych występów i fajerwerków, które by nas upodabniały do innych wydarzeń muzycznych – mówi organizator ks. Andrzej Cypryś.

koncert JSJD