Jasełka to widowiska bożonarodzeniowe, mające swój początek w średniowiecznych franciszkańskich tzw. misteriach. Sama nazwa pochodzi z języka staropolskiego, a słowo: „jasło”, znaczy tyle co żłób. Obecnie największymi jasełkami można nazwać Orszaki Trzech Króli, które od 2009 roku przemierzają ulice polskich miast (choć na świecie odbywają się już od bardzo dawna np. W Barcelonie od 1855 roku, a w Walencji od 1866 roku).

W naszej parafii w II Niedzielę Zwykłą – 14.01., ale jeszcze w czasie tradycyjnie bożonarodzeniowym i kolędowym przeżyliśmy misterium jasełkowe w wykonaniu najmłodszych naszych Parafian z klas 0-III. Pod opieką swoich wychowawców i Pani Dyrektor przygotowali piękny montaż wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Byliśmy świadkami scen: zwiastowania, poszukiwania miejsca w Betlejem, narodzenia, przybycia aniołów, pastuszków, a także pokłonu Mędrców. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie biblijne, doskonale się zaprezentowali w strojach a całość została dopełniona pięknym śpiewem.

Nasi najmłodsi ubogacili ewangeliczne sceny o pięknie wykonane kolędy i pastorałki, oraz o taniec z lampionami do piosenki zespołu TGD „Noel”. „Słowo, które Ciałem stało się”, o którym śpiewały dzieci sprawiło, że wszyscy umocniliśmy swoją wiarę i ubogaciliśmy niedzielny popołudniowy czas. To Jezus, Nowonarodzony nas wszystkich zebrał wokół siebie.

Takie popołudnia, jak to, które przeżyliśmy tej niedzieli to wyjątkowy czas, który trzeba sobie cenić. Mogliśmy się podzielić tym, co najlepsze w człowieku – swoją obecnością, życzliwością i talentami. Atmosfera jasełek spowodowała, że zgromadzeni poczuli się jedną wielką rodziną, w której panuje radość i bliskość. Oby częściej tak było…

Wszystkich zgromadzonych powitał ks. Proboszcz. Na zakończenie podsumował i podziękował za wspólne spotkanie i inicjatywę szkolną, którą można było zrealizować na „dużej scenie” naszego kościoła. Dzięki temu, talenty naszych dzieci ujrzały światło dzienne i wyszły spoza murów szkoły gdzieś w „Górnych Izdebkach” i mogli je zobaczyć wszyscy chętni Parafianie. Zachęcił także, by wydarzenia tego typu były realizowane częściej, raz przez młodszych, raz przez starszych dla całej wspólnoty.

Bądźmy wszyscy dla siebie i ubogacajmy się sobą, a Jezus, Który jest pośrodku nas, niech nam w tym błogosławi.