Żyjemy w czasach hałasu. Gdziekolwiek się znajdziemy słyszymy hałas.

Wszędobylska muzyka, ruch samochodowy, różnego rodzaju roboty: drogowe, remontowe, budowlane. Wiecznie włączone telewizory w naszych domach. Ciągle dzwoniące telefony komórkowe.

Trudno znaleźć ciszę.

Gdzie jak gdzie, ale ciszy spodziewamy się zwłaszcza w kościele. Jednak może nas spotkać rozczarowanie. Oto i kościół nie jest wolny od hałasu, szczególnie wywoływanego dźwiękiem telefonów komórkowych, które potrafią się włączyć w najmniej oczekiwanym momencie.

O ciszę trzeba dziś walczyć!

Taką walkę musi podjąć szczególnie ktoś, kto pragnie dobrze przeżyć adorację Najświętszego Sakramentu.

Serce człowieka, dzięki adoracji Najświętszego Sakramentu, może stać się oazą ciszy, w której człowiek usłyszy głos samego Pana Boga. I to jest cel pracy, walki, którą należy podjąć, gdy pragnie się wejść w tę jedyną swego rodzaju ciszę, jaką proponuje człowiekowi Pan Bóg podczas adoracji.

W naszej parafii w dniu 26.08.2023 r. podjęliśmy wspólnie trud całodziennej adoracji w intencji kapłanów. Każdy mógł znaleźć chwilę ciszy dla siebie, dla Boga, dla wzrostu ziarna powołania w sercach młodych ludzi, oby także i z naszej parafii.

Prosimy Cię Panie, żniwa poślij nam nowych, gorliwych i świętych robotników w Twojej winnicy. Tak bardzo potrzeba nam kapłanów. Prosimy pomóż także nam ich cenić i szanować, abyśmy nie szczędzili czasu na modlitwę za nich.

1 3 (1) 3 (2) 4