Bóg się rodzi!

w czystym spojrzeniu,
w codziennym trudzie,
w naszym zmęczeniu,
w znaku przyjaźni i pojednania,
w modlitwie siostry,
w pracy kapłana,
w nauczyciela cichym mozole.
W fabryce,
w biurze,
w kuchni,
w uśmiechu dziecka,
w natchnieniu artysty,
w bezsennej nocy ciężko chorego,
w czuwaniu matki nad dziecka kołyską,
rodzi się Chrystus, jak tamtej nocy – zstępuje z nieba.
Tylko przyjmować Go sercem gorącym ciągle
od nowa uczyć się nam trzeba…

św. Jan Paweł II

W Betlejem zaczęła się przepiękna historia skrzyżowania dróg Boga i człowieka. Wkroczył On w dzieje ludzkości, w życiorys każdego z nas, aby nas wybawić z niewoli grzechu, abyśmy na nowo „z Boga się narodzili”, stali się braćmi Jego Syna i Jego przybranymi dziećmi.

Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa, niech Jezus – Słowo odwieczne, które zamieszkało wśród ludzi, zamieszka i w naszych domach, niech przyniesie pokój serc i miłość. Niech da odwagę do głoszenia Bożej miłości i Miłosierdzia w tych miejscach, gdzie żyjemy i pracujemy. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

opłatek