Co roku w naszej archidiecezji organizowany jest ministrancki turniej piłkarski. Biorą w nim udział zespoły ministrantów z naszego Kościoła Przemyskiego.

Zawsze wyłaniany jest najlepszy zespół. Zanim jednak do tego dojdzie rozgrywki przeprowadzane są w trzech etapach. Pierwszym z nich, w którym uczestniczyliśmy w sobotę (09.12.2023 r.) jako ministranci starsi (roczniki 2008-2011) z parafii Izdebki był etap dekanalny. Pośród zgłoszonych drużyn z Przysietnicy, Humnisk i Zmiennicy nasz zespół zajął ostatecznie II miejsce. Nie udało nam się pokonać ubiegłorocznych Mistrzów Piłkarskich, którzy wygrali ubiegłoroczny turniej. Wyrazy uznania i gratulacje należą się naszym sąsiadom z Przysietnicy oraz ich opiekunowi ks. Bartłomiejowi, który zorganizował po raz kolejny już nasze dekanalne rozgrywki.

Wielkim marzeniem każdego piłkarza i w ogóle biorących udział w jakichkolwiek konkursach jest zdobycie I miejsca, czyli zwycięstwo. Nie mniej jednak nasz srebrny medal zapewnił nam awans do drugiego etapu archiprezbiterialnego, który odbędzie się w przyszłym roku w Sanoku, a ma być rozegrany do 2 marca. Jeśli nie w tym roku to może w którymś następnym uda się przejść wszystkie etapy i zdobyć zwycięstwo.

Nasza parafia ma być z czego dumna. W przeszłości zdobyliśmy już wiele tytułów Mistrza w kategorii piłkarskiej różnych grup wiekowych. Teraz przyszłość piszą zupełnie nowi ludzie, równie wspaniali, którzy własną pracą i wysiłkiem osiągną wiele.

001dotxt

Oprócz tego, że jesteśmy drużyną piłkarską jesteśmy też wspólnotą młodych chłopaków, którzy służą Bogu przy ołtarzu. Można powiedzieć strzelamy gole nie tylko do bramki, walczymy też o dobre życie, strzelając gole złu. Uczymy się tego wspólnie, działając, łącząc siły – tak w zakrystii, jak na boisku. Współpraca w obu dziedzinach jest niesamowicie potrzebna – i w liturgii i w sporcie. Okazuje się, że można być ministrantem i piłkarzem, kochając Boga i sport. Nie byłoby sportu, gdyby nie Bóg, więc Jego zawsze najpierw.

W dniu zawodów sportowych liczyła się dla nas wszystkich przede wszystkim dobra zabawa w duchu chrześcijańskiej miłości i przyjaźni. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Pan Bóg czuwał nad nami.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały atrakcyjne nagrody: puchary oraz drobne nagrody rzeczowe. Wyłoniono także najlepszego strzelca i bramkarza.

Dziękujemy wszystkim ministrantom oraz ich opiekunom za stworzenie wspaniałego piłkarskiego święta w duchu sportowej rywalizacji.