W niedzielę, 3 stycznia, nasz chór parafialny świętował jubileusz 20-lecia swojej działalności. To ważne wydarzenie zostało uczczone koncertem kolęd i pastorałek, który odbył się w naszym kościele po sumie.

Występ został poprzedzony słowem wstępnym, z którego dowiedzieliśmy się o historii powstania chóru i jego działalności.

Chór został założony przez ks. Andrzeja Barańskiego w 1995 r. Jego dyrygenci to: ks. Andrzej Barański, Artur Greczner (1995-1997), Stanisław Owsiany (1997 – IV 2015), Józef Baran – obecnie. Przez cały okres działalności chór uświetniał swoimi występami wszystkie święta i uroczystości parafialne (święcenia diakonatu – po raz pierwszy w naszym kościele, uroczystość nawiedzenia parafii przez Kopię Jasnogórskiego Obrazu, powiatowe obchody 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, prymicje: ks. Jana Roguli (1998 r.), ks. Tomasza Bednarza (2004 r.), ks. Michała Szuby (2009 r.), ks. Roberta Blamy (2010 r.), ks. Piotra Fila (2013 r.), peregrynacja Krzyża Papieskiego i relikwii błogosławionego Jana Pawła II, jubileusze Ks. Proboszcza Józefa Kasperkiewicza). Brał również udział w przeglądach  i uroczystościach patriotycznych.

Po tym krótkim wstępie wysłuchaliśmy koncertu kolęd i pastorałek. Na zakończenie chórzyści złożyli wszystkim serdeczne życzenia noworoczne. Głos zabrał również Ksiądz Proboszcz, który w imieniu parafian podziękował chórowi za wszystkie lata działalności.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Potoczny.

ch1