Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. Jest to dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy.

Drodzy Kapłani – Księże Józefie, Księże Pawle, Księże Dariuszu!

W Wielki Czwartek, kiedy wraz z całym Kościołem wyrażamy wielką wdzięczność Panu Bogu za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, my w szczególny sposób dziękujemy za Wasze Drodzy Księża powołanie do kapłaństwa i za to, że droga Waszej duszpasterskiej służby przywiodła Was tu do naszej parafii. Za tę posługę dla nas dziś Wam Czcigodni Księża dziękujemy. Dziękujemy za wszystkie msze święte, za modlitwy, za sakramenty, które za Waszym pośrednictwem otrzymujemy. Dziękujemy za słowa nauki, otuchy, pocieszenia i nadziei. Za Wasze świadectwo wiary. To dzięki Waszej pracy w naszej wspólnocie łatwiej nam odnajdywać się i podążać drogą prowadzącą do Boga.

Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie. Dołączamy także z serca płynące życzenia: zdrowia, pokoju w sercu, siły i wytrwałości, pogody ducha i ludzkiej życzliwości. Niech Pan rozpromienia oblicze swe nad Wami i obdarzy każdego z Was Drodzy Księża tymi darami Ducha Świętego, których najbardziej potrzebujecie. Niech pozwala Wam jak najczęściej i jak najdłużej radować się dobrymi owocami Waszej duszpasterskiej posługi.

Bóg zapłać! Szczęść Boże!