Stajemy dziś w obliczu wielkiej Tajemnicy powołania i wybrania. Pragniemy szczególnie podziękować Chrystusowi za dar Kapłaństwa, a Pasterzy naszej parafii, zapewnić o naszej modlitwie i podziękować za ich trud i pracę duszpasterską.

… i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam…

ks. Jan Twardowski

Czcigodni Księża!

Codziennie patrzymy na Waszą pracę, troskę i poświęcenie dla powierzonej Wam parafii. Składamy Wam podziękowania za Waszą miłość do Chrystusa i Jego Kościoła, którą dzielicie się z nami. Dziękujemy za Sakramenty i każde Słowo, które przez Was kieruje do nas Jezus. W tym tak ważnym dla Was dniu, dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa, życzymy Wam Bożej radości, aby towarzyszyła Wam w każdym dniu kapłańskiej posługi, życzliwych serc gotowych przyjść z pomocą, dużo sił w pokonywaniu ludzkich słabości i przeszkód życiowych, ogromu łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej.

Szczęść Boże!

eucharystia
Najwyższy Kapłanie
Jezu Chryste: obdarz naszych
kapłanów swą mocą
i niepojętą miłością.
Uzbrój ich w cierpliwości
i wyrozumiałości wobec ludzkiej
słabości. Daj im niezłomne męstwo
w walce z wszelkim złem.
Naucz ich pasterskiej troski
o zaginione owce
i uczyń światłymi przewodnikami na
drogach naszych zwątpień i załamań.
Zanurz ich w swojej świętości,
aby ich życie było ciągle żywym znakiem,
w którym ludzie rozpoznają Ciebie, Panie
Amen.