1. Dziś o godz. 1545 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

2. W poniedziałek przypada drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Chociaż jest to dzień pracy i nauki w szkole, zachęcamy do świętowania i do jak najliczniejszego udziału we Mszach św., które będą odprawiane rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym.

3. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

4. W piątek w naszej parafii będzie Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej kl. III. Szafarzem Sakramentu będzie Ks. Bp Stanisław Jamrozek, który będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.00. Prosimy o liczny udział w tej uroczystości krewnych młodzieży bierzmowanej i parafian. Spowiedź św. dla młodzieży bierzmowanej, krewnych i świadków bierzmowania będzie w czwartek o godz. 1700.

5. W sobotę od godz. 1630–1730 spowiedź dla dzieci z klas III szkół podstawowych, ich rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych, krewnych i gości.

6. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże:

w poniedziałek – MB Gromnicznej, we wtorek – Zwiastowania Pańskiego, w środę – MB Królowej Polski, w czwartek – Matki Kościoła, w piątek – Niepokalanego Serca NMP, w sobotę – MB Nieustającej Pomocy

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że wtedy kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Na Sumie będzie Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z kl. III. Prosimy by dzieci pierwszokomunijne zgromadziły się o 1045 przed wejściem do kościoła – tam będzie ich powitanie, a potem procesjonalnie wejdziemy do kościoła. Po Mszy św. będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. O godz. 1545 będzie nabożeństwo majowe podczas którego adorować będzie róża św. Józefa.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na Bierzmowanie i Uroczystość I Komunii prosimy na środę i czwartek rodziców młodzieży bierzmowanej i dzieci pierwszokomunijnych. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 361-380 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 90 zł na remont kaplicy cmentarnej oraz 90 zł na potrzeby kościoła.

9. Od wtorku do soboty Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800 połączone z nabożeństwem majowym.

10. Pragniemy poinformować, że taca z ubiegłej niedzieli na remont kaplicy cmentarnej wyniosła 1.950 zł i kwota ta została wpłacona na konto parafialne.