Zapytanie ofertowe
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2023/24
logo galeria
Program duszpasterski 2022/23
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

Drodzy Młodzi Archidiecezji Przemyskiej i nie tylko…!

Po trudnym okresie pandemicznych ograniczeń w minionych dwóch latach, nadchodzi długo wyczekiwany czas trzydniowego SMAP z noclegami (Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej)! Będzie to wydarzenie niezwykłe tym bardziej, że zbliżający się SMAP w Sanoku w dniach 14-16 kwietnia 2023 (od piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego) będzie jubileuszowym trzydziestym spotkaniem młodych naszej archidiecezji. Z tej okazji zaprosiliśmy do sobotniej oprawy spotkań z cyklu Dumni z Ewangelii znamienitych gości: Zespół NieMaGoTuks. Jakuba Bartczaka i ks. Macieja MarszałkaZespół SNE Bankruciklerycki zespół SPES, a także Diakonię Muzyczną Archidiecezji Przemyskiej, która dokonuje ostatnich szlifów w pracy nad wydaniem jubileuszowej płyty Diakonii  z wszystkimi hymnami SMAP z dotychczasowych trzydziestu lat (1994-2023). Na płycie znajdzie się także najnowszy 30. hymn SMAP 2023 w Sanoku: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Płyta będzie dostępna do zdobycia podczas SMAP w Sanoku.

Trzydniowy program spotkania będzie swoistym powrotem do tradycyjnej formy SMAP sprzed epidemii z dodatkowymi nowymi elementami w ramach pierwszego etapu SMAP (na wiosnę) przed drugim jego etapem w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla w parafiach i dekanatach (w listopadzie). Już dzisiaj zapraszamy serdecznie każdego i każdą z Was na to szczególne spotkanie wiary. Rozmawiajcie ze sobą wśród znajomych i namawiajcie innych, zbierajcie grupę i przyjedźcie na SMAP wraz ze swoimi duszpasterzami i katechetami ze szkoły – już teraz twórzcie i nakręcajcie atmosferę planowanego wyjazdu! Ponadto, szeroko udostępniajcie innym te informacje.

Zapisy  na SMAP rozpoczynamy 7 stycznia 2023 i zakończymy 20 marca 2023. Bardzo prosimy przestrzegać żelaznych terminów (po 20 marca, a przed rozpoczęciem czasu spowiedzi Wielkiego Tygodnia, kapłani organizatorzy z kościołów stacyjnych muszą dopełnić wszelkich ostatecznych przygotowań SMAP, jak m.in. wypisanie identyfikatorów, podział uczestników na grupy dzielenia, przygotowanie sal i miejsc spotkań, miejsc noclegowych, by w spokoju przeżyć i sakramentem pokuty posługiwać ludziom w parafiach w najważniejszym czasie roku liturgicznego, dlatego bardzo prosimy o zrozumienie tej sytuacji – dotrzymanie terminu zapisu jest koniecznością!). Koszt udziału na pokrycie organizacji wydarzenia wiary w Sanoku wynosi 50,-zł od uczestnika, który przekazujemy w momencie zapisu na listę uczestników. Koszty te nie obejmują transportu w obydwie strony, które dodatkowo wyceni i pobierze jego organizator (Dekanalny Duszpasterz Młodzieży, duszpasterz w parafii lub katecheta w szkole).

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich animatorów ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych do pełnienia podczas SMAP posługi animatora – animatorzy zapisują się na SMAP nie w parafii ani na katechezie, ale na osobnym spotkaniu szkoleniowym dla animatorów na SMAP, które odbędzie się w Krośnie i Przemyślu w sobotę 25 marca (obecność obowiązkowa). Na spotkaniu animatorzy zgłoszeni do posługi wpłacają kwotę za udział animatora: 10,- zł.

ZAPISY NA SMAP 2023:

Młodzi z diecezji przemyskiej zapisu na SMAP dokonują u swojego duszpasterza w parafii lub u katechety z szkole na gotowym formularzu na kartce. W razie trudności w zapisie (np. nikt nie organizuje w mojej parafii ani na katechezie) prosimy o zgłoszenie się indywidualne poprzez wypełnienie formularza online: (do którego link pojawi się w tym miejscu 10 marca). Młodzi z poza diecezji przemyskiej zapisują się poprzez odrębny formularz online klikając w link: (pojawi się tutaj 10 marca).

Niezwłocznie po dokonaniu zgłoszenia przez formularz online, zarówno młodzi z diecezji przemyskiej jak i z poza niej, na podane tam konto dokonują wpłaty kwoty za udział w SMAP.

Następnie pobierają ze strony druk NULLA OSTA (link do dokumentu pojawi się tutaj 10 marca) do wypełnienia i podpisania z pieczątkami przez swojego księdza proboszcza w parafii zamieszkania lub katechetę, potwierdzającego, że zachowanie i kultura osobista petenta dopuszczają go do udziału w SMAP 2023 w Sanoku. Skan podpisanego dokumentu z pieczątką okrągłą i podłużną parafii zamieszkania przesyłamy najpóźniej do 20 marca do godz. 15.00 na adres: xmwdmap@gmail.com a oryginał przywozimy i składamy na recepcji przydzielonego kościoła stacyjnego. Brak przesłania skanu dokumentu z pieczątkami i podpisami w terminie oraz brak terminowej wpłaty za udział powoduje nie przyjęcie na SMAP i wykreślenie z listy uczestników. Oczekujemy miłego spotkania!

Więcej informacji:

https://mlodziez.przemyska.pl/

ks. Marcin Wilk
Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

We wtorek, 14 lutego 2023 r., na antenie Radia FARA w „Rozmowie dnia” była okazja, by powiedzieć o trwających przygotowaniach i zapisach na SMAP w Sanoku. Gościem programu był ks. Marcin Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

https://soundcloud.com/radiofara/o-przygotowaniach-i-zapisach-na-smap-2023-w-sanoku-ks-marcin-wilk-14-02-2023

smap23