Domowy Kościół jest częścią Ruchu Światło-Życie, kojarzonego z oazami młodzieżowymi. Jednak nie tylko młodzież, ale i rodziny znajdują w nim swoje miejsce w ramach wspólnot małżeństw. Wspólnota to zwykle 4 do 7 rodzin tworzących krąg Kościoła Domowego. Każdym kręgiem opiekuje się ksiądz – opiekun duchowy. W czasie spotkań małżonkowie uczą się modlitwy, zarówno tej osobistej, jak i z małżonkiem oraz dziećmi. Dowiadują się, jak pogłębiać więź z Bogiem i ze swoim małżonkiem. Dzielą się swoimi doświadczeniami, radościami i troskami.

Każdy z nas potrzebuje wspólnoty.  Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie jest ruchem otwartym na nowych członków. Pragniemy zaprosić rodziny naszej Parafii do tworzenia wspólnoty Domowego Kościoła.

Dlaczego warto?

Dla wielu par Domowy Kościół stał się – dosłownie – miejscem nowego życia, nierzadko wsparcia w życiowych kryzysach, a niekiedy po prostu miejscem odnalezienia swojej drogi do Boga i zawarcia nowych przyjaźni. Wielu pomógł we właściwy sposób łączyć aktywność zawodową z życiem rodzinnym i religijnym. Słowem – pomógł uporządkować priorytety i w konsekwencji życie. Dla dzieci stał się miejscem alternatywnego dobrego środowiska rówieśniczego.

Co dalej?

Jeśli jako małżonkowie sakramentalni chcecie pogłębić więź między sobą i w rodzinie, nie chcecie przeoczyć żadnej szansy na poprawienie swego małżeństwa, rozważcie możliwość przystąpienia do Ruchu Domowego Kościoła. Proszę o obecność na pierwszym spotkaniu.

Pierwsze spotkania do niczego nie zobowiązują, ale dają szansę.