1. Dziś o 15.30 będzie nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św.

2. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: poniedziałek – Niepokalanego Poczęcia NMP, wtorek – Św. Rodziny, środa – MB Gromnicznej, czwartek – MB z Lourdes, piątek – Zwiastowania Pańskiego, sobota – MB Królowej Polski.

3. W przyszłą niedzielę 1.11-Uroczystość Wszystkich Świętych. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Częstochowskiej. Na Prymarii i Sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, a po Sumie św. Jana z Dukli. O 14.00 w kościele będzie Msza św. za zmarłych parafian z kazaniem okolicznościowym. Po tej Mszy św. wyruszy na cmentarz procesja żałobna – prosimy, by wszyscy brali w niej udział, zwłaszcza na cmentarzu, przez skupienie i modlitwę. Po procesji będzie poświecenie nowych nagrobków. W Uroczystość Wszystkich Świętych w godz. 8.00-16.00 radni parafialni przed cmentarzem prowadzić będą zbiórkę pieniędzy na potrzeby parafii-prosimy zarówno parafian jak i gości, o składanie dobrowolnych ofiar. Przez cały miesiąc listopad można zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając cmentarz i modląc się tutaj za zmarłych. Od 1-8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych dniach cząstkowy. Ponieważ jednym z warunków zyskania odpustu jest przyjęcie Komunii św., zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 501-520. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 481-500 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

5. W poniedziałek, piątek i sobotę Msze św. będą o 7.00 i 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie o 17.00.

6. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: 400zł- anonimowa za rok 2014 i 2015, po 200zł – Owsiany Marek, Szerszeń Stanisław nr 214, Ostafiński Krzysztof, Skrabala Andrzej, Owsiana Zofia nr 242, Szuba Mieczysław, z nr 400, Siedlecki Sylwester oraz na konto parafialne Szerszeń Janina nr 203 i Serwatka Edyta, 150zł-Helon Zbigniew nr 475, po 100zł – z nr 204, Oleszko Bronisław, Owsiany Stanisław nr 225, Śmigiel Stanisław, Trybiec Roman, Szerszeń Stanisław nr 241, Skrabala Tadeusz, Szerszeń Mieczysława, Szerszeń Jan nr 250, z nr 321, Fil Mieczysław, Potoczny Tadeusz, Szawan Helena, Owsiany Zdzisław nr 447, Szerszeń Ryszard nr 579, Tomoński Mieczysław. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

7. Na stoliku w tyle kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i wraz z ofiarą składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w miesiącu listopadzie. W zakrystii można nabywać opłatki składając dobrowolną ofiarę.

8. Dziś w naszej Ojczyźnie przeprowadzane są wybory do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej. Każdy uprawniony Polak powinien wziąć udział w głosowaniu. Powinniśmy głosować na ludzi uczciwych, szlachetnych, przestrzegających zasad moralnych, nie walczących z Kościołem, by nasza Ojczyzna była rządzona mądrze i sprawiedliwie, a wszyscy obywatele, również katolicy, czuliby się w niej dobrze.