1. Dziś o godz. 13.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. Po Mszy św. będzie przegląd chórów, na który jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Przypominamy też, że dziś z okazji Dnia Papieskiego po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na fundusz stypendialny pomagający uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

2. Niedawno grupa naszych parafian uczestniczyła w pielgrzymce do Fatimy i innych sanktuariów Europy. Była to pielgrzymka dziękczynna, bo 50-ta w ogóle z naszej parafii. Dlatego parafianie – pielgrzymi zakupili w Fatimie przepiękną figurę Matki Bożej Fatimskiej, którą ofiarują naszej parafii. Ofiarowanie i poświęcenie tej figury odbędzie się na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 w najbliższy piątek 13.10, na zakończenie objawień fatimskich. Dlatego prosimy o jak najliczniejszy udział wszystkich parafian w tej pięknej uroczystości.

3. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – M.B. z Lourdes; we wtorek – Ofiarowania NMP; w środę – M.B. Królowej Polski; w czwartek – Matki Kościoła; w piątek – Niepokalanego Serca NMP; i w sobotę – M.B. Zielnej.

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. O godz. 15.30 będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża św. Józefa, a po nim Msza św. Niedawno Meksyk przeżył wielkie trzęsienie ziemi, w czasie którego życie straciło setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku. Odpowiadając na ten apel i apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na pomoc dla Meksyku.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 421-440. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 401-420 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 40 zł na potrzeby kościoła.

6. Przez cały ten tydzień Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00

7. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 300 zł – nr 391a; po 200 zł – Oleszko Robert, Baran Henryk nr 326 i na konto parafialne Janik Piotr; po 100 zł – z nr 31, z nr 43, Baran Mieczysława nr 72, z nr 113, Lubecki Zbigniew nr 140, z nr 288, Fil Grzegorz nr 585a, z nr 623. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.