1. Dziś o godz. 15.30 pierwsze październikowe nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św.

2. Począwszy od jutra, ze względu na nabożeństwa różańcowe, Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, przypominając, że za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy. W poniedziałek dzieci ze szkół podstawowych po nabożeństwie otrzymają plansze, na które naklejać będą obrazki, które będą otrzymywać każdego dnia powszedniego po nabożeństwie różańcowym.

3. W pierwszy czwartek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.30

4. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź od godz. 16.00

5. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego różańca. Po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże:

w poniedziałek – M.B. Zielnej;  we wtorek – M.B. Różańcowej;  w środę – Zwiastowania NMP;  w czwartek – Niepokalanego Poczęcia NMP;  w Piątek – Św. Rodziny;  i w sobotę – M.B. Gromnicznej

7. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Św. Rodziny. O godzinie 13.30 będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża św. Jana z Dukli, a po nim Msza św.

Ponieważ będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Jako, że będzie to druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na remont kaplicy cmentarnej.

Po Mszy św. będzie przegląd chórów w ramach inicjatywy „Wyśpiewajmy radość” z udziałem 4 chórów i 1 orkiestry. Serdecznie zapraszamy na tę niedzielną uroczystość wszystkich parafian i gości.

8. O przeprowadzenie i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 401-420. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 381-400 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę

9. Przez cały ten tydzień Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00

10. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200 zł – z nr279, Szuba Dariusz nr 323a, z nr 358, Helon Augustyn i Beata. Po 100 zł – Kuś Maria nr 117, Grodzki Jan, Owsiana Janina nr 315, Wasiak Jan, Kowal Janusz, z nr 585, z nr 652, Mistecki Czesław, Początek Bogusława, Fil Mirosław, Smalcerz Czesław, z nr 672, z nr 680, anonimowa. Po 50 zł – Dziki Emilia, Barć Janina

Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Podsumowując bowiem, złożono do tej pory 390 ofiary, w tym najwięcej po 200zł – 284 i po 100zł – 90. Wynika z tego, że jeszcze ok. 100 rodzin powinno złożyć te ofiary, a do tej pory nie złożyło. Prace na cmentarzu jeszcze trwać będą ok. 2 tygodnie, prosimy więc nadal o składanie tych ofiar.

11. Nadal jeszcze można, do piątku włącznie, zapisywać się na pielgrzymkę do Komańczy w sobotę 07.10 na „Różaniec do granic” Z naszej parafii pojedzie bowiem autokarów, a pielgrzymce przewodniczyć będzie jeden z księży wikariuszy. Wyjazd będzie w sobotę sprzed kościoła o godz. 9.00.

12. W środę po nabożeństwie różańcowym w Sali Parafialnej będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.