1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny, w czasie którego w modlitwie różańcowej wspominać będziemy dzieła misyjne Kościoła i będziemy modlitwą otaczać misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji.

2. We wtorek, 22.10, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo różańcowe, podczas których będziemy się modlić o jak najlepsze przygotowanie wszystkich na kanonizację bł. Jana Pawła II.

3. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego – módlmy się o jego kanonizację. Zachęcamy wiernych do modlitwy przez pośrednictwo Błogosławionego oraz do pielgrzymowania do jego relikwii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę konsekracji naszego kościoła. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Siewnej. Ponieważ przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą października więc taca, zgodnie z tradycją ostatnich lat, przeznaczona będzie dla naszego Sem. Duch. w Przemyślu zamiast jesiennej zbiórki zboża. Prosimy więc o większe niż zwykle ofiary. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Spać będziemy godzinę dłużej, a nabożeństwa będą już na nowy czas.

5. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – MB Gromnicznej, we wtorek – MB z Lourdes, w środę – Zwiastowania Pańskiego, w czwartek – MB Królowej Polski w piątek – Matki Kościoła, w sobotę – MB Nieustającej Pomocy i w niedzielę o 15.30 – Niepokalanego Serca NMP.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 501 – 520. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 481 – 500 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

7. Przez cały ten tydzień, z wyjątkiem czwartku, Msza św. będzie odprawiana tylko wieczorem o godz. 17.00. W czwartek Msze św. będą rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o 17.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace parafialne złożyli: po 200 zł – Król Stanisław, Kosobucki Janusz, Maślak Henryk, Konopacki Krzysztof; po 100 zł – Potoczna Janina nr 178, z nr 321, Serafin Eugeniusz, Ogrodnik Piotr nr 423a, Owsiany Zdzisław nr 447, z nr 531, z nr 646; po 50 zł – Baran Andrzej nr 114. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. W środę po nabożeństwie różańcowym w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie z rodzicami młodzieży gimnazjalnej kl. III w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

10. W przyszłą niedzielę po Sumie w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie Rady Parafialnej – prosimy wszystkich radnych o niezawodne przybycie.

Informacje Urzędu Gminy Nozdrzec:

1. Urząd Gminy w Nozdrzcu informuje mieszkańców, że w dniu  30 października 2013 r. w miejscowościach: Wesoła, Wesoła-Ujazdy, Ryta Górka, Hłudno, Izdebki odbierane będą odpady wielkogabarytowe oraz problemowe tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe (np. meble), zużyte opony, przeterminowane leki, oleje, farby. W związku z powyższym, odpady należy złożyć przy głównych drogach w miejscach nieutrudniających bezpieczne poruszanie się pojazdów i pieszych.

2. Projekt: Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego w Gminie Nozdrzec