1. Przypominamy, że dziś po Sumie będzie zebranie Rady Parafialnej. O 15.30 będzie nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. Dziś też rozpoczyna się Tydzień Misyjny – modlimy się za misje na wszystkich kontynentach, modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy, pamiętajmy szczególnie o tych, którzy pochodzą z naszej diecezji.

2. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II,a w sobotę wspomnienie bł. Jana Balickiego. W czwartek po nabożeństwie różańcowym będzie spotkanie młodzieży gimnazjalnej kl. III przed bierzmowaniem.

3. W przyszłą niedzielę przezywać będziemy rocznicę konsekracji naszego kościoła. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Zielnej. Ponieważ przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą października, więc zgodnie z tradycją ostatnich lat, taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu zamiast jesiennej zbiórki zboża. Prosimy więc o hojniejsze niż zwykle ofiary. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Spać będziemy godzinę dłużej, a nabożeństwa niedzielne będą już na nowy czas.

4. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: poniedziałek – MB Szkaplerznej, wtorek – MB Zielnej, środa – MB Częstochowskiej, czwartek – MB Siewnej, piątek – MB Bolesnej, sobota – MB Różańcowej, niedziela o 15.30 – Ofiarowania NMP.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 481-500. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 461-480 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. W poniedziałek, piątek i sobotę Msze św. będą o 7.00 i 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie o 17.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200zł – z nr 18, z nr 53, z nr 65, potoczna Jarosława, Potoczny Adam, Barć Alfred, Baran Henryk nr 326, Sidor Zofia nr 500, Serwatka Kazimierz oraz na konto parafialne Telega Stanisław nr 93, Barć Mieczysław, Mazur Krzysztof i z nr 389, po 100zł – z nr 96, Ślazyk Halina, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Do tej pory złożono 238ofiar: 1-400zł, 2-300zł, 1-150zł, 197-200zł, 37-100zł. Stanowi to mniej niż połowę ofiar, które powinna złożyć każda rodzina naszej parafii. Dlatego też spłaciliśmy jeden dług firmie P. Oleszko, ale pozostał do spłacenia dług P. Franciszkowi za odnowienie plebani i sanitariatów, pozostał też jeszcze do spłacenia kredyt bankowy. Gdyby wszyscy parafianie złożyli ofiarę 200zł, wtedy zostałby spłacony dług P. Franciszkowi Oleszko i wydatnie zmniejszony zostałby kredyt bankowy. Dlatego dziś na zebraniu Rady Parafialnej radni otrzymają listy rejonów i w najbliższych dniach przeprowadzą zbiórkę pieniędzy w rejonach. Miną właśnie rok od poświęcenia Domu Przedpogrzebowego, wszyscy z niego korzystają, wszyscy więc solidarnie powinni złożyć tę ofiarę i o to serdecznie wszystkich prosimy. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że taca z ubiegłej niedzieli na spłatę kredytu wyniosła 2100zł,zapłacono ratę 2296zł.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o grobach naszych zmarłych i o grobach zapomnianych. Niech wygląd naszych cmentarzy będzie świadectwem naszej wiary w życie wieczne. Sprzątając groby pamiętajmy o świętości wszystkich grobów, nie składajmy śmieci na grobach innych, ale w przeznaczonym do tego miejscu.

9. Na stoliku w tyle kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i wraz z ofiarą składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w miesiącu listopadzie.