1. We wtorek uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Rozpocznie się ono w naszym kościele Mszą św. o godzinie 8.00, na którą serdecznie zapraszamy dzieci z obydwu szkół podstawowych, gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców. Pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi św. Dzieci do kościoła dowiezie autobus szkolny i po Mszy św. również dowiezie do szkół. Po Mszy św. dalsze uroczystości będą w szkołach, prosi się więc o przyniesienie ze sobą obuwia zmiennego.

2. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Po mszy św. w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

3. W pierwszy czwartek września spowiedź św. od 17.30. O 18.00 Msza św., a po niej Godzina św., podczas której adorować będzie róża Matki Kościoła.

4. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu od 17.00 spowiedź św. O 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża Niepokalanego Serca NMP. W piątek też o 20.00 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Lichenia. 15 minut przed 20.00 będzie spowiedź św. pielgrzymów i Komunia św., a potem ich pożegnanie.

5. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną o 18.00 zapraszamy szczególnie członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża MB Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Przyszła niedziela będzie pierwsza niedzielą września, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Zwiastowania Pańskiego. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, po Sumie – róża św. Józefa i po Mszy św. o 16.00 – róża św. Jana z Dukli.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 341-360. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 321-340 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 55zł na potrzeby kościoła.

8. W poniedziałek, wtorek i czwartek Msza św. będzie o 18.00 w pozostałe dni Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

9. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200zł – Gładysz Stanisława nr 364, Kowalczyk Roman nr 497a, Bobola Sylwester, 100zł – Woś Danuta. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Do tej pory złożono 185 ofiar: 400zł – 1, 300zł – 1, po 200zł – 147, 150zł – 1, po 100zł – 35. Jest to nadal zaledwie 1/3 ofiar. Ponieważ 16 października minie rok od poświęcenia Domu Przedpogrzebowego, dlatego wtedy odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, po którym nastąpi zbiórka pieniędzy w rejonach. Prosimy więc o przyśpieszenie składania tych ofiar.

10. Po rocznej przerwie, w tym roku będzie prowadzona parafialna katecheza przedmałżeńska, która jest obowiązkowa dla ludzi młodych, zamierzających zawrzeć Sakrament Małżeństwa. Będzie ona, począwszy już od najbliższej niedzieli, po Prymarii w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Spotkania odbywać się będą w Sali Domu Parafialnego, a prowadzić je będzie ks. Paweł Ostafiński. Zapraszamy wiec młodzież już w najbliższą niedzielę po Mszy w. o 8.00 na pierwsze spotkanie, przypominając, że parafialna katecheza przedmałżeńska prowadzona jest co 2 lata.