1. Dziś oficjalnie rozpoczyna pracę naszej parafii nowy wikariusz – ks. Dariusz Szylar. Ma 14 lat kapłaństwa, pochodzi z Radymna, a przez ostatnie 9 lat był redaktorem Archidiecezjalnego radia „Fara” w Przemyślu. Ks. Dariuszowi życzymy, by w naszej parafii czuł się dobrze, a w jego pracy kapłańskiej towarzyszyło mu błogosławieństwo Boże i orędownictwo Najświętszej Maryi Panny.

2. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W pierwszy czwartek września spowiedź św. od 17.30. O 18.00 Msza św. a po niej Godzina św., podczas której adorować będzie róża MB Siewnej.

4. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź św. od 17.00. O 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z Nowenną do św. Jana Pawła II. Podczas nabożeństwa adorować będzie róża MB Różańcowej, a po nim będzie ucałowanie relikwii Świętego.

5. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną o 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża MB Bolesnej. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

6. przyszła niedziele będzie pierwszą niedzielą września, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Piotra i Pawła. Po Prymarii adorować będzie róża Ofiarowania NMP, po Sumie – róża Niepokalanego Poczęcia NMP i po Mszy św. o 16.00 – róża MB Gromnicznej. Taca przeznaczona będzie na Sem. Duch. w Przemyślu.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 666-683. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 646-665 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 65zł na prace przy cmentarzu.

8. W poniedziałek, środę i czwartek Msza św. będzie o 18.00, w pozostałe dni Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

9. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200zł – Organ Jan nr 12, z nr 371, po 100zł – z nr 31, z nr 169, Gładysz Leopold. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. W czwartek, 01.09, uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. rozpocznie się ono w naszym kościele Mszą św. o 8.30, na którą serdecznie zapraszamy dzieci z obydwu szkół podstawowych, gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców. Pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi św. Dzieci do kościoła dowiezie autobus szkolny i po Mszy św. również dowiezie do szkół. Autobus pojedzie z Rudawca o 7.40. Po Mszy św. dalsze uroczystości będą w szkołach, prosi się więc o przyniesienie ze sobą obuwia zamiennego.