1. W poniedziałek 04.09 uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Rozpocznie się ono w naszym kościele Mszą św. o godz. 8.30, na którą serdecznie zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych, nauczycieli i rodziców. Pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi św. Dzieci do kościoła dowiezie autobus szkolny i po Mszy św. również dowiezie do szkół. Po Mszy św. dalsze uroczystości będą w szkołach, prosi się więc o przyniesienie obuwia zmiennego.

2. W środę o  godz. 18.00 będzie Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. W Sali Parafialnej będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

3. W piątek, 08.09 przypada Święto Narodzenia NMP – M.B. Siewnej odpust w Starej Wsi. My zapraszamy w tym dniu na Mszę wieczorną o godz. 18.00, podczas której będzie poświęcenie  ziarna do siewu. Prosimy o jak najliczniejszy udział w tej Mszy św. z tego względu, że zostanie dokonany uroczysty akt poświecenia Niepokalanemu  Sercu Maryi parafii i rodzin. Ten akt dokona się w każdej parafii naszej Ojczyzny i będzie wypełnieniem życzenia Matki Bożej Fatimy, byśmy się poświecili Jej Niepokalanemu Sercu.

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża M. B Różańcowej. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na remont kaplicy cmentarnej. Pragniemy też poinformować, że zbiórka z  ubiegłej niedzieli na pomoc poszkodowanym w nawałnicach wyniosła 2800 zł i została wpłacona na  Konto diecezjalnego Caritasu. W przyszła niedziele rozpocznie się VII Tydzień Wychowania – czytany będzie list biskupów polskich z tej okazji.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedziele prosimy parafian z nr od 321-340.  Bóg zapłać parafianom z nr od 301-320 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. W poniedziałek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 18.00. Od wtorku do piątku Msze św. będą odprawiane rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, w sobotę zaś Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 18.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli:

po 400 zł – dr. Zygmunt Fal z Wrocławia, po 200 zł – Gładysz Maciej z nr 5, z nr 69, z nr 562, z nr 609 oraz na konto parafialne Szerszeń Genowefa nr 161, po 100 zł – z nr 18, gładysz Urszula nr 339. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Prosiliśmy, aby te ofiary złożyć do końca sierpnia – 200  zł za dwa lata. W ciągu prawie tych dwóch lat ofiary złożyło 312 rodzin, w tym po 200 zł. – 214 rodzin, po 100 zł- 84 rodzin. Ale jest wstydem to, że aż 265 rodzin w ciągu tych dwóch lat nie złożyło jeszcze żadnej ofiary na ten cel. Dlatego na koncie parafialnym mamy 35.000 zł, gdy na tegoroczne prace na cmentarzu potrzeba 50.000 zł. Dlatego dziś radni parafialni odbiorą listy rejonów w zakrystii i odwiedza tych parafian, którzy nie złożyli jeszcze żadnej ofiary lub złożyli nie pełną. I bardzo prosimy złożyć te ofiary, bo w połowie września rozpoczynamy prace na cmentarzu, nie ma już miejsca na wymawianie się czy obiecywanie, bo pieniądze te będą już potrzebne.

8. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy już spotkania grup parafialnych:

- ministranci młodsi czyli szkoły podstawowej będą mieć spotkania w każdy wtorek godzinę przed Mszą św. wieczorową, a ministranci starsi w każdy wtorek po Mszy wieczornej.

- w czwartek godzinę przed Mszą św. wieczorną będzie mieć spotkanie oaza dzieci Bożych, a w sobotę po Mszy wieczornej oaza młodzieży.

Wszystkie grupy parafialne są otwarte, zapraszamy więc wszystkich parafian; dzieci, młodzież i dorosłych do wybrania sobie odpowiedniej grupy i przystąpienia do niej. Spotkania formacyjne przygotowania do I Komunii św. i do Bierzmowania oraz spotkania scholii i chóru parafialnego  będą ogłaszane oddzielnie.

9. W piątek o godz. 20.00 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Lichenia i Niepokalanowa. O godz. 19.45 będzie spowiedzi św., pielgrzymów i Komunia  św., a potem ich pożegnanie. Pielgrzymce będzie przewodniczył ks. Paweł.