1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Miejmy odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej postawy.

2. We wtorek 2.08. w kościele parafialnym jest możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. W tym dniu zapraszamy szczególnie na Mszę św. wieczorną połączoną z Nowenną do św. Jana Pawła II i ucałowaniem relikwii Świętego.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W pierwszy czwartek sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów – w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów. O godz. 17.30 będzie spowiedź św. O godz. 18.00 Msza św., a po niej Godzina Święta, podczas której adorować będzie róża MB Nieustającej Pomocy.

5. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża MB Zielnej.

6. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Brzozowie, gdzie suma odpustowa będzie o godz. 9.30. Ponieważ będzie to pierwsza sobota miesiąca, my zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, po której będzie róża MB Częstochowskiej. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego będziemy przeżywać ją jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Zwiastowania Pańskiego. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, po Sumie – róża św. Józefa, a po Mszy św. wieczornej – róża św. Jana z Dukli. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr. 584 – 605. „Bóg zapłać” parafianom z nr. 561 – 583 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 80 zł na pracę przy cmentarzu.

9. Przez cały ten tydzień z wyjątkiem wtorku Msze św. będą odprawiane rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. We wtorek Msza św. tylko wieczorem o 18.00.

10. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200 zł – Lubecki Tadeusz nr 270, z nr. 278, 414; po 100 zł – z nr. 120, 153, 288, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

11. Jeszcze przez tydzień można zapisywać się w zakrystii na jednodniową pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską w sobotę 13.o8. Na razie zapisało się zaledwie kilka osób, a jeżeli nie będzie pół autokaru, wtedy pielgrzymki nie będzie.

12. W zakrystii można jeszcze zakupić książkę „Rzymskokatolicka Parafia w Izdebkach w latach 1593-2013″ w cenie 50 zł.

13. Ponieważ ks. Proboszcz w czwartek udaje się na urlop, przez najbliższe dwa tygodnie ze wszystkimi sprawami parafialnymi prosimy zgłaszać się do księży wikariuszy.