W niedzielę 7 lutego 2016 r. przeżywaliśmy podniosłą uroczystość, która dla wielu stała się wzruszającą chwilą. Metropolita przemyski ks. abp Józef Michalik przewodniczył uroczystej Mszy św., podczas której dokonał wprowadzenia relikwii świętego Jana Pawła II do naszej świątyni.

W naszej wspólnocie parafialnej jest obecny święty Jan Paweł II w znaku relikwii, któremu możemy powierzać wszystkie sprawy, ufając w Jego wielkie orędownictwo przed Tronem Bożym. W homilii o. Andrzej  OCD podkreślił, że modlitwa była niezwykle ważnym wymiarem życia duchowego Jana Pawła II, a widok modlącego się Papieża nie pozostawiał wątpliwości, czym ta modlitwa jest dla niego. Szczególny charyzmat, jakim Ojciec Święty się cieszył, wypływał właśnie z jego modlitwy. W pamięci wielu ludzi pozostał obraz Jana Pawła II odmawiającego Brewiarz w bazylice Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem i w katedrze na Wawelu. Relacje telewizyjne jak gdyby się zatrzymały, nikt nie komentował tego, co wiedzieliśmy, wszyscy w ciszy patrzyli przez pół godziny na modlącego się papieża. Dla wielu Jan Paweł II jest przede wszystkim człowiekiem modlitwy. Po zakończeniu Eucharystii oddawano cześć relikwiom przez ucałowanie.

Uroczystość wprowadzenia relikwii poprzedziły rekolekcje, które prowadził o. Stefan Skórnóg OCD.

Janie Pawle II nasz święty orędowniku,
Wspomożycielu w trudnych sprawach.
Ty, który swoim życiem świadczyłeś wielką miłość do Boga i ludzi prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym.
Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich,
co dzień zbliżałeś się do świętości.
Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo za naszą parafią.
Oręduj za kapłanami posługującymi w naszej parafii, aby byli kapłanami według serca Bożego.
Wstawiaj się za rodzinami, aby były Bogiem silne.
Proś za dziećmi i młodzieżą, aby z wiarą i odwagą szli przez życie za Jezusem Chrystusem.
Spojrzyj na chorych, cierpiących, osoby starsze i samotne,
upraszaj im łaskę zdrowia i sił na kolejne dni ich życia.
Popatrz także na tych, którzy przeżywają kłopoty, trudności, którzy nie wiedzą jak żyć,
upraszaj im łaskę nadziei.
Janie Pawle II wierzymy w moc Twej papieskiej modlitwy,
dlatego prosimy otocz nas wszystkich swoim wstawiennictwem przed Bożym tronem.
Pragniemy za Twoim przykładem zbliżać się do Boga.
Święty Janie Pawle II módl się za nami.

r001r002r003