1. Dziś o 15.30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe, a po ni Msza św. Przez cały miesiąc czerwiec czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, dlatego w każdy dzień powszedni po Mszy św. wieczornej śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w niedzielę nabożeństwa te będą o godz. 15.30. Dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Centrum opatrzności Bożej w Warszawie. Chodzi tu o dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej, Panteonu Wielkich Polaków oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

2. W pierwszy czwartek czerwca spowiedź św. od godz. 17.30. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź św. od godz. 17.00.

3. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca, bowiem po nabożeństwie czerwcowym będzie zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę w naszej Archidiecezji będą święcenia kapłańskie – módlmy się za nowych kapłanów.

4. Na nabożeństwach czerwcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – MB Szkaplerznej, we wtorek – MB Zielnej, w środę – MB Częstochowskiej, w czwartek – MB Siewnej, w piątek – MB Bolesnej, w sobotę – MB Różańcowej.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Niech zewnętrzną oznaką tego święta będą przybrane w zielone gałązki nasze domy. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Bolesnej. O godz. 15.30 będzie nabożeństwo czerwcowe, podczas którego adorować będzie róża św. Jana z Dukli. Po nabożeństwie Msza św. Podczas ostatniego kataklizmu powodzi najbardziej ucierpiała Serbia oraz Bośnia i Hercegowina. Powódź pochłonęła tam około 50 ofiar śmiertelnych, a poszkodowanych jest ponad 1,5 mln ludzi. Nawiązując do apelu nowego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisława Gądeckiego, w całej Polsce po wszystkich Mszach św. przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez wielką powódź.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 441-460. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 421-440 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 70 zł na potrzeby kościoła.

7. Przez cały ten tydzień, z wyjątkiem czwartku i piątku, Msze św. będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. W czwartek i piątek Msza św. będzie wieczorem o 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na dom Przedpogrzebowy złożyli: po 200 zł – z nr. 372, Maślak Henryk, z nr. 442, z nr. 514, z nr. 565 oraz na konto parafialne Szerszeń Stanisław nr 88, po 100 zł – Oleszko Bolesław, Gładysz Jan nr 159, z nr. 161, z nr. 321. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać: i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Miną kolejny miesiąc składania ofiar i ich aktualny stan przedstawia się następująco: do tej pory w tym roku złożono 75 ofiar, w tym po 200zł – 61 ofiar, po 100zł – 14 ofiar. Prosimy więc o przyśpieszenie składania ofiar, gdyż za niektóre prace trzeba będzie szybciej zapłacić.