1. Dziś o 13.00 będzie pogrzeb zm. Piotra Ruta. O 15.45 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe – w tych dniach modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

3. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek też od 16.30 – 17.30 będzie spowiedź św. dla dzieci z kl. III szkół podstawowych, ich rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych, krewnych i gości.

4. Na nabożeństwach majowych adorować będą następujące róże: poniedziałek – Niepokalanego Poczęcia NMP, wtorek – Św. Rodziny, środa – MB Gromnicznej, czwartek – MB z Lourdes, piątek – Zwiastowania Pańskiego, sobota – MB Królowej Polski.

5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Zwiastowania Pańskiego. Na Sumie będzie Uroczystość I Komunii św. dzieci kl. III. Prosimy, by dzieci pierwszokomunijne zgromadziły się o 10.45 przed wejściem do kościoła – tam będzie ich powitanie, a potem procesjonalnie wejdziemy do kościoła. Po Mszy św. będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. O 15.45 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża Matki Kościoła, a po nim Msza św.

6. O przeprowadzenie porządków i posprzątanie kościoła na niedzielę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 41-60 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 60zł na prace przy cmentarzu.

7. Przez cały tydzień Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

6. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: 200zł – na konto parafialne Siwiecki Grzegorz, po 100zł – Fal Jan nr 586, Szerszeń Czesław nr 629. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że taca z ubiegłej niedzieli na remont kaplicy cmentarnej wyniosła 2000zł i kwota ta została wpłacona na konto parafialne.