1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli również wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. W Środę Popielcową na Mszach św. rano o 7.00 oraz wieczorem o 17.00 będzie obrzęd poświęcenia popiołu i posypania głów popiołem. Zachęcamy do licznego udziału w tym liturgicznym początku Wielkiego Postu, zachęcamy również do zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów przynajmniej na okres Wielkiego Postu.

3. W czwartek, 11.02, przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W Brzozowie w kościele o 10.00 będzie rejonowa uroczystość dla chorych, na którą Ks. Dziekan zaprasza również chorych z naszej parafii. W tym dniu przypada też 423 rocznica powstania naszej parafii – módlmy się w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

4. W piątek o 16.30 będzie pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie modlitwą o trzeźwość narodu. Po Drodze Krzyżowej będzie Msza św.

5. Przyszła niedziela będzie 1 Niedzielą Wielkiego Postu. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP. O 15.00 będzie pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali, podczas którego adorować będzie róża MB Częstochowskiej. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Ponieważ przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca, taca będzie przeznaczona na spłatę kredytu.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 121-140. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 101-120 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

7. We wtorek i środę Msze św. odprawiane będą o 7.00 i 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie tylko wieczorem o 17.00.