1. Przypominamy, że dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc ofiarom konfliktu na Ukrainie.

2. W poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty – na Mszy św. wieczornej o 18.00 modlić się będziemy o urodzaje. Na 16.45 zapraszamy dzieci kl. III szkół podstawowych na spotkanie organizacyjne przed uroczystością I Komunii Świętej.

3. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W piątek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Zapraszamy do odmówienia Koronki do Miłosierdzia bożego pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

5. W sobotę w naszej parafii będzie Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej kl. III. Szafarzem Sakramentu będzie ks. bp Stanisław Jamrozek, który będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej o 10.00. Prosimy o liczny udział w tej uroczystości krewnych młodzieży bierzmowanej i parafian. Spowiedź św. dla młodzieży bierzmowanej i świadków bierzmowania będzie w piątek o 17.15.

6. Przyszła niedziela będzie już pierwszą niedzielą maja, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Zielnej. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła. Po sumie – MB Częstochowskiej. O 15.45 będzie odprawiane pierwsze nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża MB Bolesnej. Po nabożeństwie będzie Msza św., a taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

7. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 321-340 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 80zł na potrzeby kościoła. O przygotowanie kościoła i jego otoczenia na Bierzmowanie i niedzielę prosimy rodziców bierzmowanej młodzieży.

8. We wtorek i czwartek Msze św. odprawiane będą o 7.00 i 18.00, w pozostałe dni Msza św. będzie tylko wieczorem o 18.00.

9. Informowaliśmy już, że na zapłatę Domu Przedpogrzebowego zaciągnęliśmy kredyt bankowy w wysokości 110 000 zł na 5 lat. W ciągu 1,5 roku spłaciliśmy już 61 tys. zł, do spłaty zostało jeszcze 49 tys. zł, co zajmie nam 2 lata. Spłacając ten kredy, przez 2 lata nie będzie pieniędzy na jakieś inwestycje parafialne, szczególnie na zrobienie alejek na starym cmentarzu czy remont kaplicy cmentarnej. Dlatego po uzgodnieniu z Radą Parafialną chcielibyśmy zwrócić się z apelem do wszystkich parafian o składanie dobrowolnych ofiar na ten właśnie cel. Zależnie od ilości złożonych pieniędzy, każdego roku zostałoby wykonanych na starym cmentarzu parę kolejnych alejek. Nie wyznaczamy, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wysokości ofiary, prosimy o dobrowolne ofiary, zależnie od możliwości.

10. Od kilku już lat na pogrzebach zbieramy tacę, z której potem odprawiane są Msze św. od uczestników pogrzebu. Z każdego pogrzebu jest od kilku do kilkudziesięciu Mszy św. W ubiegłym roku były 43 pogrzeby, a w tym roku już 17. W efekcie Msze św. z ostatnich pogrzebów będą odprawiane za przeszło rok. Trzeba więc cierpliwie czekać, bądź wyrazić zgodę na przekazanie tych Mszy św. do innej parafii, gdzie byłyby one odprawiane w bliskim czasie. Wszystkie te Msze św. są wyznaczane na wieczór, ale czasem muszą być przeniesione na rano, bo któryś z kapłanów wyjeżdża na szkolenie formacyjne, na pogrzeby księży czy ich rodziców, na uroczystości rodzinne. Prosimy więc o zrozumienie, gdy czasem, bardzo rzadko, Msza św. od uczestników pogrzebu jest przeniesiona na rano, o czym informować będziemy w każdą niedzielę.