1. Dziś o godz. 13.00 z domu żałoby pogrzeb zm. Zenona Sawy. O 15.30 nabożeństwo majowe a po nim Msza św.

2. We wtorek 20 maja przypada rocznica święceń bpa Stanisława Jamrozka – módlmy się w jego intencji.

3. W piątek w naszej parafii będzie Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej kl. III, jak również młodzieży z Wary i Nozdrzca. Szafarzem Sakramentu będzie ks. bp Stanisław Jamrozek. Cała uroczystość rozpocznie się nabożeństwem majowym o godz. 17.30. O 18.00 będzie Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława z udziałem ks. Dziekana brzozowskiego i proboszczów parafii młodzieży bierzmowanej. Prosimy o liczny udział w tej uroczystości także krewnych i parafian z tych trzech parafii. Nie będzie organizowanej specjalnej Spowiedzi św., można spowiadać się codziennie od poniedziałku do czwartku pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. W sobotę o godz. 16.00 – 17.00 będzie spowiedź św. dla dzieci z kl. II szkół podstawowych, ich rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych, krewnych i gości.

5. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – MB Siewnej, we wtorek – MB Bolesnej, w środę – MB Różańcowej, w czwartek – Ofiarowania NMP, w piątek o 17.30 – Niepokalanego Poczęcia NMP, w sobotę – Św. Rodziny.

6. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Częstochowskiej. Na Sumie będzie Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z kl. II. Prosimy, by dzieci pierwszokomunijne zgromadziły się o 10.45 przed wejściem do kościoła – tam będzie ich powitanie, a potem procesjonalnie wejdziemy do kościoła. Po Mszy św. będzie  możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. O godz. 15.30 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie Akcja Katolicka. Po nabożeństwie będzie Msza św.

7. Przez cały ten tydzień, z wyjątkiem piątku, Msza św. będzie wieczorem o 18.00. W piątek Msze św. będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na wspomniane wyżej uroczystości prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanej młodzieży. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 401-420 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 30 zł na potrzeby kościoła.

9. W minionym tygodniu ofiary na dom Przedpogrzebowy złożyli: za ubiegły rok 200 zł – Skrabala Jerzy nr 218, po 100 zł – Olejko Józef, z nr 666a, za obecny rok po 200 zł – Zając Stanisław nr 62, Szerszeń Mieczysław nr 154a, Hoc Marian, z nr 531, Owsiany Zbigniew nr 657, 100zł – z nr 368. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać: i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. Ks. Proboszcz składa, w imieniu rodziny i własnym, serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy uczestniczyli w Rymanowie w piątek w pogrzebie jego Ojca Jana, a wszystkim parafianom serdeczne „Bóg zapłać” za dar modlitwy w intencji zmarłego Jana. „Bóg zapłać” również za zamówione intencje mszalne w Rymanowie i tu w Izdebkach.