W uroczystość św. Piotra i Pawła, w dzień odpustu parafialnego, z radością oddajemy cześć świętym apostołom, dwóm filarom Chrystusowego Kościoła. Piotr jako pierwszy wyznał wiarę w Jezusa pod Cezareą Filipową: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”, natomiast Paweł „otrzymał łaskę jasnego rozumienia prawd wiary i stał się nauczycielem narodów pogańskich”.

Jeden rybak, bez wykształcenia, drugi urzędnik, wykształcony, znający języki. Każdy z nich inaczej sobie wyobrażał życie, inaczej widział swoją przyszłość. Chrystus potrafił budować Kościół na różnorodności swoich uczniów. Patrząc na drogę wiary św. Piotra i dochodzenie do bliskości z Panem w życiu św. Pawła możemy stwierdzić, że Bóg wciąż gromadzi swoich wyznawców w jeden Kościół. I wciąż wybiera do głoszenia Ewangelii i posyła w świat nowe zastępy świadków, wśród których jest również miejsce dla każdego z nas. Pytanie o naszą przynależność do Kościoła, o naszą chrześcijańską tożsamość, to pytanie o naszą wiarę w Chrystusa i miłość do Boga i bliźnich. Dziś chcemy razem z Piotrem wyznać: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. I powtórzyć za św. Pawłem: „Jemu chwała na wieki wieków. ” Jezu Chryste, daj nam wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli brać przykład z Wielkich Apostołów Piotra i Pawła.

124

W uroczystość św. Piotra i Pawła piękną rocznicę 25-lecia proboszczowania w naszej parafii obchodził ks. prałat Józef Kasperkiewicz. Uroczysta Eucharystia dziękczynna z okazji 25-lecia posługi w parafii została odprawiona przez Jubilata, z udziałem księży rodaków i byłych wikariuszy. Zgromadziła wiernych, którzy tłumnie przyszli do świątyni podziękować swojemu proboszczowi za jego ofiarną i oddaną posługę kapłańską. Oprócz parafian i przyjaciół wzięli w niej udział także władze samorządowe.

Homilia ks. dr. Witolda Burdy poświęcona była patronowi dnia – św. Piotrowi i dostojnemu Jubilatowi.

Po uroczystej koncelebrze życzenia Jubilatowi złożyli: Starosta Brzozowski Zygmunt Błaż, Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala, delegacje wspólnot i grup parafialnych oraz w imieniu kapłanów ks. Mieczysław Gładysz i ks. Paweł Ostafiński. Wszyscy dziękowali księdzu Jubilatowi za tworzenie wspólnoty parafialnej, za wieloletni codzienny trud wkładany w posługę kapłańską w parafii oraz życzyli zdrowia, błogosławieństwa i potrzebnej łaski Bożej w dalszej pracy.

Na koniec uroczystości głos zabrał bardzo wzruszony Jubilat. Podziękował wszystkim za udział w Eucharystii, za życzenia, za modlitwę, za pamięć. Wspomniał także śp. ks. Stanisława Zborowskiego, byłego proboszcza Izdebek, od którego wiele się nauczył, rozpoczynając proboszczowanie w parafii.

Liturgia srebrnego jubileuszu ks. prałata Józefa Kasperkiewicza przypomniała, jak wielkie znaczenie dla całej wspólnoty parafialnej, Kościoła i naszej miejscowości ma praca wspaniałych duszpasterzy, takich jak Proboszcz naszej parafii.

róże

Czcigodny Księże Proboszczu!

Codziennie patrzymy na Twoją pracę, troskę i poświęcenie dla powierzonej Ci parafii. Na Twoje ręce składamy podziękowanie i życzenia z okazji Twojego jubileuszu. Życzymy, aby towarzyszyła Ci bliskość Tego, który Cię powołał i któremu oddajesz swoje życie. Życzymy wytrwałości, spokoju i pogody ducha. Wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. Zdrowia i wszelkiego szczęścia. Niech Bóg Jedyny prowadzi Cię prostymi drogami. Niech przedłuża lata Twojego życia, darzy zdrowiem i pozwoli jak najowocniej dalej służyć budowaniu Królestwa Bożego na ziemi w służbie Jego Kościołowi.

W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła swoje imieniny obchodzą również nasi wikariusze -  ks. Paweł Ostafiński i ks. Paweł Pietryka. Pamiętamy o księżach wikariuszach w naszych modlitwach i życzymy księżom wiele radości, zdrowia, niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze. Niech Najświętsza Panna otacza Was Matczyną miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach, a św. Patron wyprasza u Syna wszelkie potrzebne Łaski.  Podejmowany trud zmagania się z codziennością niech Was uskrzydla i pozwoli dostrzegać piękno i głębię życia.

Zdjęcia z uroczystości – tutaj.