1. Przypominamy, że dziś, na prośbę Papieża Franciszka, po wszystkich Mszach św. przed kościołem prowadzona jest zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Przypominamy też, że członkowie Akcji Katolickiej na prośbę Komitetu Inicjatyw ustawodawczych „Stop Aborcji” zbierają dziś przed kościołem podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie narodzin dla każdego dziecka. Prosimy o te podpisy przypominając, że trzeba mieć ze sobą nr Pesel. Dziś o 15.45 będzie nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Chociaż jest to dzień pracy i nauki w szkole zachęcamy do świętowania i do jak najliczniejszego udziału we Mszach św., które będą odprawiane rano o 9.00 i wieczorem o 18.00 z nabożeństwem majowym, podczas którego adorować będzie róża MB Szkaplerznej. O 15.00 będzie pogrzeb zm. Stanisława Pietrasza.

3. W piątek od 16.30 – 17.30 będzie spowiedź św. dla dzieci z kl. III szkół podstawowych, ich rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych, krewnych i gości.

4. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: wtorek – MB Zielnej, środa – MB Siewnej, czwartek – MB Bolesnej, piątek – MB Różańcowej, sobota – Ofiarowania NMP.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że wtedy kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Bolesnej. Na Sumie będzie Uroczystość I Komunii Świętej dzieci kl. III. Prosimy, by dzieci pierwszokomunijne zgromadziły się o 10.45 przed wejściem do kościoła – tam będzie ich powitanie, a potem procesjonalnie wejdziemy do kościoła. Po Mszy św. będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. O 15.45 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża MB Częstochowskiej.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 361-380 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 60zł na potrzeby kościoła. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że taca z ubiegłej niedzieli na spłatę kredytu wyniosła 2000 zł i została zapłacona kolejna rata w wysokości 2103,70 zł.

7. Od wtorku do soboty Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

8. Wpłynęła pierwsza ofiara na pracę na cmentarzu – 200zł złożyli Cecylia i Jan Błachut nr 265. „Bóg zapłać” za te ofiarę i prosimy o dalsze na ten cel.