Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Przypominamy, że dziś, na prośbę Papieża Franciszka, po wszystkich Mszach św. przed kościołem prowadzona jest zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Przypominamy też, że członkowie Akcji Katolickiej na prośbę Komitetu Inicjatyw ustawodawczych „Stop Aborcji” zbierają dziś przed kościołem podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie narodzin dla każdego dziecka. Prosimy o te podpisy przypominając, że trzeba mieć ze sobą nr Pesel. Dziś o 15.45 będzie nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Chociaż jest to dzień pracy i nauki w szkole zachęcamy do świętowania i do jak najliczniejszego udziału we Mszach św., które będą odprawiane rano o 9.00 i wieczorem o 18.00 z nabożeństwem majowym, podczas którego adorować będzie róża MB Szkaplerznej. O 15.00 będzie pogrzeb zm. Stanisława Pietrasza.

3. W piątek od 16.30 – 17.30 będzie spowiedź św. dla dzieci z kl. III szkół podstawowych, ich rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych, krewnych i gości.

4. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: wtorek – MB Zielnej, środa – MB Siewnej, czwartek – MB Bolesnej, piątek – MB Różańcowej, sobota – Ofiarowania NMP.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że wtedy kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Bolesnej. Na Sumie będzie Uroczystość I Komunii Świętej dzieci kl. III. Prosimy, by dzieci pierwszokomunijne zgromadziły się o 10.45 przed wejściem do kościoła – tam będzie ich powitanie, a potem procesjonalnie wejdziemy do kościoła. Po Mszy św. będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. O 15.45 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża MB Częstochowskiej.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 361-380 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 60zł na potrzeby kościoła. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że taca z ubiegłej niedzieli na spłatę kredytu wyniosła 2000 zł i została zapłacona kolejna rata w wysokości 2103,70 zł.

7. Od wtorku do soboty Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

8. Wpłynęła pierwsza ofiara na pracę na cmentarzu – 200zł złożyli Cecylia i Jan Błachut nr 265. „Bóg zapłać” za te ofiarę i prosimy o dalsze na ten cel.