Dziękujemy dzisiaj Bogu za życie i męczeństwo świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sam Jezus Chrystus zechciał uczynić z nich dwa filary Kościoła, powierzając każdemu z nich osobne charyzmaty i wyposażając w odpowiednie do ich misji talenty. Choć Piotr i Paweł różnią się od siebie w powołaniu i jego realizacji, a nawet w ludzkich cechach, jak temperament i posiadane zdolności, łączy ich jednak miłość do Chrystusa i Kościoła, gorliwość o zbawienie dusz i męczeńska śmierć, którą przypieczętowali swoje oddanie i miłość ku Chrystusowi. Prośmy Pana o taką samą wiarę i oddanie dla nas.

W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła nasza parafia przeżywa swój Odpust Parafialny. Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Prucnal, który przed 40 laty był wikariuszem w Izdebkach. Współkoncelebrowali: o. Leszek Balczewski i ks. Artur Dyrda.

W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi również nasz wikariusz – ks. Paweł Pietryka. Pamiętamy o księdzu Pawle w naszych modlitwach i życzymy wiele radości, zdrowia, niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze. Niech Najświętsza Panna otacza Matczyną miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach, a św. Patron wyprasza wszelkie potrzebne Łaski. Podejmowany trud zmagania się z codziennością niech uskrzydla i pozwala dostrzegać piękno i głębię życia.

piotrpaweł
Święci Apostołowie Pawle i Piotrze, uproście nam żywą wiarę, nadzieję mocną i miłość doskonałą, zaparcie się samego siebie, cierpliwość w przeciwnościach, gorliwość w modlitwie i wypełnianiu obowiązków, czystość serca, oddanie się woli Bożej i dotrwanie w Jego łasce aż do śmierci. Amen.