1. Dziś o godz. 1545 będzie nabożeństwo czerwcowe, a po nim Msza św.

2. W piątek wypada Uroczystość Św. Piotra i Pawła – nasz parafialny odpust. Modlimy się w tym dniu w intencji Kościoła i Ojca św., który jest następcą św. Piotra. Słowo Boże podczas Mszy św. przedpołudniowych o godz. 800 i 1100 głosił będzie Ks. Prałat Mieczysław Wolanin – nasz rodak. On też przewodniczył będzie Sumie odpustowej. Po Sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której adorować będzie róża MB Częstochowskiej. O godz. 1800 będzie Msza św. z nabożeństwem czerwcowym. W piątek pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie Ks. Pawle, ale też o wszystkich Piotrach i Pawłach, kapłanach i parafianach. Z racji uroczystości w piątek postu nie ma.

3. Na ostatnich tegorocznych nabożeństwach czerwcowych adorować będą następujące róże:

w poniedziałek – Niepokalanego Serca NMP,

we wtorek – MB Nieustającej Pomocy,

w środę – MB Szkaplerzenej

w czwartek – MB Zielnej

w piątek – MB Bolesnej

i w sobotę – Ofiarowania NMP

4. Przyszła niedziela będzie już pierwszą niedzielą lipca, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Po prymarii adorować będzie róża Św. Piotra i Pawła, po Sumie – róża Św. Józefa, a po Mszy św. o godz. 1600 – róża Niepokalanego Serca NMP. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na odpust i niedzielę prosimy na czwartek rano parafian z nr od 461 – 480. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 441-460 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 60 zł na remont kaplicy cmentarnej.

6. Przez cały ten tydzień oprócz piątku Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800 połączona z nabożeństwem czerwcowym.